Najlepsze Porady RodzinaJak składać życzenia świąteczne? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak składać życzenia świąteczne?

Jak składać życzenia świąteczne? https://pixabay.com/

Tradycja składania życzeń towarzyszy nam od zawsze. Składamy je sobie z okazji urodzin, imienin, jubileuszy, różnych dni np.: Dnia Kobiet czy Dnia Chłopaka, a także podczas świąt. W szczególności Święta Bożego Narodzenia są takim okresem, kiedy życzeń składamy najwięcej i są one pełne ciepłych słów. Dla niektórych jednak składanie sobie życzeń jest uciążliwe, bo nie wiedzą, co powiedzieć. Wiele osób się wówczas krępuje i nie lubi tego zwyczaju. Niepotrzebnie! Składanie życzeń może być łatwe i przyjemne jeśli zastosujesz się do naszych porad.


1. E-życzenia

Jeśli nie lubisz składać życzeń, możesz zrobić to mailowo lub poprzez SMS czy MMS. Nie musisz dzwonić do znajomych i życzyć im jak co roku dużo zdrowia. Znajdź w internecie e-kartki z życzeniami świątecznymi, które możesz po prostu wysłać bliskim. Niektóre z nich są naprawdę piękne lub śmieszne i zrobią Twoim przyjaciołom czy rodzinie dużą przyjemność. Możesz także osobno poszukać śmiesznego wierszyka i dołączyć do niego zdjęcie. W ten sposób złożysz życzenia ważnym dla Ciebie osobom, bez wymyślania na szybko co powiedzieć. 

2. Kartki świąteczne

Możesz również powrócić do tradycji, która na pewno była kiedyś w Twoim domu i wysłać do znajomych kartki świąteczne. Pamiętaj jednak, by zrobić to odpowiednio wcześniej, bo przed świętami na poczcie jest spore zamieszanie. Kup ładne kartki i koperty. Szczególnie te ręcznie robione, które nie są masowym wyrobem, ucieszą Twoich znajomych. Jeszcze lepiej żebyś zrobił je samodzielnie. Jeśli masz choć trochę czasu i zdolności manualnych, po prostu wytnij kartkę z papieru i ją ozdób. Możesz do tego użyć wstążek, z których zrobisz kokardę, ozdobnych dziurkaczy, którymi powycinasz wzorki lub gotowych naklejek. Napisz na kartce kilka słów od siebie i gotowe. 

3. Życzenia przy świątecznym stole

Tym razem już się nie wymigasz od wymyślenia samodzielnie życzeń. Jednak nie ma co się stresować, po prostu powiedz to, co chcesz danej osobie przekazać. Zrób to na bazie informacji o niej. Jeśli wiesz, że ktoś ostatnio miał problemy ze zdrowiem, to życz mu dużo zdrowia i dobrego samopoczucia w nowym roku. Jeśli wiesz, że przed kimś ważny egzamin albo wydarzenie, życz mu powodzenia. Możesz również ułożyć sobie w głowie uniwersalne życzenia - zdrowych i spokojnych świąt, szczęścia w nowym roku, powodzenia w pracy, a także spełnienia wszystkich marzeń czy planów. Składanie życzeń to tylko chwila, warto powiedzieć każdemu z bliskich coś od siebie, wystarczy kilka szczerych słów.

Dodaj komentarz

Porada Jak składać życzenia świąteczne?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 411
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada Jak składać życzenia świąteczne? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak składać życzenia świąteczne?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Weronika Sobczak
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

~Anna MK - Komilfo.biz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Taka wiedza przydaje nam się "tylko" raz w roku. A jednak: ile to już lat przeszukujemy internety w jej poszukiwaniu?:) Zapraszam do pobrania bezpłatnego poradnika "Jak składać świąteczne życzenia?" ze strony komilfo.biz

Mariola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja zawsze jak co roku wysyłam tradycyjnie kartkę pocztą.


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Rodzinne Czy porada Czy fotelik samochodowy z funkcją...
Chodzący interaktywny piesek to ulubiona zabawka mojej córki.
Porady Rodzinne Czy inspiracja Jak zorganizować wizytę...
Porady Rodzinne Czy opis porady Kształcące i kreatywne zabawki...