Najlepsze Porady RodzinaJak skutecznie przyśpieszyć poród? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak skutecznie przyśpieszyć poród?

Jak skutecznie przyśpieszyć poród? Ciąża

Jesteś kilka dni po terminie i zaczynasz się niepokoić? Poniżej podajemy kilka skutecznych sposobów, dzięki którym przyśpieszysz poród w naturalny sposób, jeżeli lekarz nie chce wywoływać porodu. Nie masz powodów do obaw! Oczywiście najskuteczniejszym sposobem będzie cierpliwe czekanie i... chodzenie po schodach, dzięki temu pomożesz miednicy się rozszerzyć, co będzie miało istotne znacznie - ułatwi oraz przyśpieszy poród. Jeżeli tradycyjne sposoby nie pomagają, co warto zrobić?


1. Ćwiczenia
Jednym ze skuteczniejszych sposobów na wywołanie porodu są ćwiczenia, np. skakanie na piłce do ćwiczeń. Usiądź na niej w rozkroku, tak aby miednica była rozwarta i delikatnie zacznij się od niej odbijać. Wspomniane ćwiczenie możesz wykonywać podczas słuchania muzyki, a nawet oglądania telewizji. 

2. Spacery
Chociaż długie spacery nie zawsze powodują przyśpieszenie porodu, to jednak dla niektórych kobiet są one niezwykle pomocne - pomagają rozładować napięcie, które nie jest pożądane podczas ciąży. 

3. Pływanie
Pływanie brzuchem w dół może okazać się niezwykle pomocne, szczególnie jeśli doświadczasz problemów z brakiem odpowiedniego ustawienia dziecka. W takich przypadkach delikatnie kołysanie wody może zdziałać cuda. 

4. Seks
Odrobina przyjemności i czułości od partnera mogą przyczynić się do wywołania skurczy porodowych, ponadto z pewnością się rozluźnisz i na chwilę przestaniesz myśleć o sytuacji, w której się znalazłaś. 

5. Akupunktura
Na twoim ciele istnieją pewne punkty, których ucisk może wywołać poród. Wykwalifikowani specjaliści z pewnością będą w stanie sprawnie określić położenie owych punktów. 

6. Olej rycynowy
Według położnych olejek rycynowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wywołanie porodu. Należy przyjąć go na pusty żołądek - za kilka godzin powinien rozpocząć się poród. Jeżeli jednak za pierwszym razem nie zadziała, odczekaj dwa dni i trzeciego dnia powtórz zabieg.

Dodaj komentarz

Porada Jak skutecznie przyśpieszyć poród?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 212
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy nasza porada Jak skutecznie przyśpieszyć poród? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak skutecznie przyśpieszyć poród?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Igor Adamczyk
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Karolina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Naturalne sposoby na przyśpieszenie porodu najlepsze. Sprawdziło się u mnie skakanie na piłce.

Maria T.
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja tam bym nie przyśpieszała niczego, żeby z dzieckiem było wszystko w porządku.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Porady Rodzinne Czy nasza porada Jak delikatnie zerwać z...
Po godzinnej zabawie wieczorem na placu zabaw, dziecko jest...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada DIY dekoracje z lampek...
porada dość ciekawa