Najlepsze Porady RodzinaJak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka?

Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka? Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka?

Jako rodzic, z pewnością od najmłodszych lat uczysz swoje dziecko odpowiedzialności. Doskonałym sposobem na wykształcenie w dziecku dojrzałości i myślenia zdroworozsądkowego jest powiększnie rodziny o zwierzaka. Jeśli jednak macie w domu już psa, kota lub innego pupila, a Twoja pociecha jest nieco starsza, warto założyć córce lub synowi konto bankowe. Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało możliwość samodzielnego wydawania swoich pieniędzy i decydowania o ich przeznaczeniu. Zdecydowana większość banków daje możliwość założenia konta dla dziecka. Ty, jako prawny opiekun nieletniego, masz możliwość wglądu w historię płatności oraz kontroli wydatków. Jest to możliwe dzięki wielu udogodnieniom, które oferują banki w celu monitorowania rachunków założonych dla nieletnich. 


  • Określ limit

Jednym ze sposobów kontroli wydatków dziecka jest ustalenie konkretnego limitu. Może to być dzienny limit wypłaty gotówki lub limit kwoty płatności kartą. 

  • Wgląd w stan konta

Jedną z najczęściej wybieranych form kontroli rodzicielskiej jest ustawienie stałego wglądu w stan konta. Możesz tego dokonać w ustawieniach bankowości internetowej. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, gdzie i jaką kwotę wydało Twoje dziecko. Da Ci to też możliwość szybkiej reakcji w sytuacji, kiedy pociecha będzie wykazywać rozrzutność lub bezmyślność w wydawaniu pieniędzy

  • Ustawienie akceptacji dyspozycji

Dziecko, które nie ukończyło 13 roku życia nie może na własną rękę dokonywać transakcji na swoim rachunku bankowym. Dlatego też w przypadku, kiedy dziecko będzie chciało w jakiś sposób wydać pieniądze, dostaniesz powiadomienie o zainicjowaniu dyspozycji. Wówczas możesz ją zaakceptować lub odrzucić za pomocą opcji własnej bankowości internetowej.

  • Daj dziecku kartę w formie przedpłaconej

Aby zaistniała możliwość użycia takiej karty, musi ona zostać doładowana. Działa ona na takiej samej zasadzie, jak karta telefoniczna. Jest to również skuteczny sposób kontroli wydatków. To od Ciebie zależy jak często i na jakie kwoty będziesz doładowywać dziecku kartę. 

Aby Twoje dziecko nauczyło się wydawać pieniądze, powinno dostać chwilę wolności. Dzięki temu będziesz mógł zaobserwować, czy Twoja pociecha wydaje pieniądze bezmyślnie, czy też umie oszczędzać. Każda z wymienionych form kontroli wydatków jest zgodna z prawem, a Ty jako rodzic będziesz mógł odpowiednio wcześnie zareagować w przypadku, kiedy syn lub córka będą wydawać więcej, niż powinni.

Dodaj komentarz

Porada Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 621
facebook unlike 1

Porady Rodzina Czy opis porady Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak sprawować kontrolę nad wydatkami dziecka?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jagoda Szulc
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

ciekawa porada

Agata
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kontrola rodzicielska to podstawa.

Dorota
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

to bardzo proste założyć konto w banku i karte, zero gowtówkii i sprawdzać na co i ile wydaje

~Ada
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

karta do bankmatu i dziecko samo bedzie widziało gdzie traci pieniadze


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Świetny wpis. Mój pies nauczył się już tych trzech komend.
Porady Rodzinne Czy nasza porada Jakie ubranka dla noworodka?...
Znalazłam tutaj mój pomysł na prezent na Dzień Matki. Kupię...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada DIY dekoracje z lampek...