Najlepsze Porady RodzinaJak witać się z nowo poznanym psem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak witać się z nowo poznanym psem?

Jak witać się z nowo poznanym psem? Pies

Jesteś miłośnikiem czworonogów i na każdy spacerze czujesz nieopartą chęć pogłaskania obcego psa? Przed podjęciem jakichkolwiek działań powinieneś zapytać się o zgodę właściciela, a następnie w odpowiedni sposób przywitać się z psem. Co zrobić, żeby podczas tego procederu nie ucierpiał ani pies, ani ty? Pamiętaj, że nie każdy zwierzak jest przyjaźnie nastawiony do obcych, dlatego konieczne jest pohamowanie entuzjazmu i podejście do sprawy w sposób racjonalny. Jeżeli właściciel powie, że nie zgadza się na to, żebyś pogłaskał psa, koniecznie uszanuj jego decyzję. Natomiast jeżeli się zgodzi, zachowaj się do poniżej przedstawionych zasad.


1. Opanuj emocje
Jeżeli dostaniesz pozwolenie na pogłaskanie psa, koniecznie musisz zapanować nad swoimi emocjami. Nie wolno Ci rzucić się na obcego spa, ponieważ nie wiesz, jak zareaguje — w najgorszym wypadku wystraszy się lub będzie próbował się bronić. Jeżeli zapanujesz nad swoimi emocjami i zachowasz spokój, zwierzak z pewnością odwdzięczy Ci się możliwością pogłaskania.

2. Zawołaj go do siebie
Nie podchodź do psa sama, lecz zawołaj go, aby to on podszedł do Ciebie. W taki sposób dajesz psu możliwość poczucie wolności — jeżeli nie chce nawiązywać z tobą kontaktu, nie musi tego robić.

3. Nie patrz mu w oczy
Podchodząc do obcego psa, nie powinnaś patrzeć mu prosto w oczy, chociaż w kontaktach międzyludzkich to wyraz szacunku, to jednak w przypadku psa reakcja może być całkowicie odwrotna. Wśród psów patrzenie się w oczy może być próbą okazania wyższości, a także wyzwania na pojedynek. Warto przykucnąć do psa niż patrzeć na niego z góry.

4. Nie wyciągaj rąk
Podchodząc do psa trzymaj ręce blisko siebie — zwierzak czuje, że się do niego zbliżasz. Ręce trzymaj luźno przy sobie, a kiedy pies do ciebie podejdzie, wysuń jedną dłoń w jego kierunku i pozwól, żeby oswoił się z twoim zapachem. Kiedy ją poliże lub po prostu dotknie, zezwoli Ci na pogłaskanie go. Jeżeli zauważysz, że pies unika twojej dłoni, powinnaś uszanować jego emocje i zaprzestać nawiązywania kontaktu.

5. Nie głaszcz go po głowie
Obcego psa, nie powinno głaskać się po czubku głowy, oczywiście sytuacja inaczej wygląda w przypadku naszego pupila. Psy, które są głaskane po głowie, często mogą się czuć nadzwyczaj nieswojo — lepszym wyborem będzie miejsce, gdzie znajduje się duża ilość luźnej skóry, czyli: klatka piersiowa lub broda.

Dodaj komentarz

Porada Jak witać się z nowo poznanym psem?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 499
facebook unlike 1

Porady Rodzina Czy opis porady Jak witać się z nowo poznanym psem? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak witać się z nowo poznanym psem?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Maksymilian Woźniak
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada

Alicja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne rady jak witać się z psem, którego jeszcze nie znamy.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Rodzina Czy inspiracja Co musisz zrobić tuż po...
Porady Rodzinne Czy porada Wybieramy niepowtarzalny prezent na...
ciekawe może i tak...
Pakując dziecko co roku na kolonie czy na wakacje zawsze coś...