Najlepsze Porady RodzinaJak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?

Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?

W momencie gdy znajdziemy odpowiedni model fotelika samochodowego, który spełnia standardy bezpieczeństwa, osiąga bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych i jest kompatybilny z naszym pojazdem, możemy przejść do rozstrzygnięcia kolejnych, choć wcale niemniej istotnych kwestii, takich jak wygoda. W końcu nie chcemy, aby nasza pociecha podczas każdorazowej jazdy samochodowej musiała męczyć się z powodu dyskomfortu. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze fotelika i jakie właściwości świadczą o jego wygodzie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.


Dopasowanie do wzrostu i wagi

Kategoria wagowa to najpopularniejszy sposób doboru fotelika dla dziecka. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, wpływa również na to, czy dziecku będzie w nim wygodnie. Należy jednak pamiętać, że maluchy rosną w różnym tempie, jedne szybciej, inne wolniej i nie zawsze przy danej wadze osiągają jednakowy wzrost. Najlepiej osobiście sprawdzić czy fotelik będzie pasował do naszego dziecka. Przy zakupie warto zabrać ze sobą naszego brzdąca i umieścić go w foteliku, sprawdzając czy się w nim mieści. Niestety, to jedyny sprawdzony sposób, ponieważ każde dziecko ma indywidualną budowę i fakt, że dany fotelik pasował do synka koleżanki nie oznacza, że będzie idealny dla twojej córeczki. To tak jak z butami, mimo że producent deklaruje, że rozmiarowo będą pasować, po przymierzeniu bywa różnie. Bardzo istotnie jest również aby zmieniać fotelik, kiedy przyjdzie na to odpowiednia pora. Nie należy robić tego zbyt wcześnie, kiedy dziecko nie jest jeszcze gotowe.

Dopasowanie do samochodu

Fotelik będzie wygodny również wtedy, kiedy dobrze dopasujemy go do naszego pojazdu. W fotelikach RWF (mocowanych tyłem) należy zachować odpowiedni kąt nachylenia. W przypadku niedopełnienia tej czynności, główka dziecka jadącego tyłem w kierunku jazdy może opadać, co będzie dla niego niekomfortowe, a w skrajnych przypadkach może być nawet niebezpiecznie. Kiedy malec zaśnie w takiej pozycji, może skończyć się to kłopotami z oddychaniem. Należy więc zachować odpowiedni kąt mocowania, który nie może być nachylony zbyt pionowo, ani zbyt poziomo. O kwestię tę należy zadbać już na etapie wyboru fotelika i sprawdzenia, czy podczas montażu w naszym samochodzie mamy szansę na zachowanie prawidłowego kąta nachylenia, który powinien wynosić pomiędzy 30-45 stopni. Oprócz tego, wiele fotelików posiada funkcję regulacji pozycji fotelika oraz jego zagłówka. Wybierając tego typu model możemy lepiej dostosować poziom wygody naszej pociechy. Warto zwrócić również uwagę, że pomimo iż foteliki RWF są uznawane bezsprzecznie za bezpieczniejsze i zalecane jest ich stosowanie do 4 roku życia, w niektórych przypadkach szybsza wymiana fotelika może okazać się konieczna. Umiejscowienie tyłem do kierunku jazdy może bowiem nasilać chorobę lokomocyjną i nasze dziecko nie będzie w stanie podróżować w ten sposób.

Dołożyłeś wszelkich starań aby zapewnić swojemu szkrabowi jak największy komfort podczas jazdy, a on nadal wierci się lub protestuje przy wsiadaniu do auta? Niektóre dzieci tak już mają i za nic w świecie nie polubią jazdy samochodem. Jeżeli ta przypadłość dotyczy akurat twojego dziecka, możesz pomyśleć o foteliku zapinanym na zaczepy magnetyczne lub z obrotowym siedziskiem. Ułatwi ci to umieszczanie malucha w foteliku. Jeżeli masz wątpliwości jak wybrać wygodny fotelik samochodowy, poproś o pomoc doświadczonego eksperta lub wejdź na stronę Ranking-foteliki.pl prezentującą
najlepsze foteliki samochodowe. Znajdziesz tam porównanie fotelików a także opinie innych rodziców, które pomogą dokonać ci właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Porada Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 515
facebook unlike 1

Rodzina jest najważniejsza Czy nasza porada Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Alex Mróz
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Kornelia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dzieki tym poradom na pewno postaram się dopasować fotelik do potrzeb i dziecka i samochodu.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
U mnie wystawne wesele wygrywa!
Adapter pasów to świetne rozwiązanie.
Podczas dłuższych jazd taki fotelik to zbawienie
ciekawe może i tak...