Najlepsze Porady RodzinaJak zajmować się ragdollami? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak zajmować się ragdollami?

Jak zajmować się ragdollami? Ragdoll

Ragdolle to półdługowłose koty, które zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników zwierząt. Ich nazwa, oznaczająca szmacianą lalkę wynika z tego, że po wzięciu na ręce kot ten rozluźnia mięśnie, "wiotczeje" i staje się bardziej uległy niż inne rasy. Koty te są spokojne i przyjacielskie, a przy tym wyróżniają się uroczym wyglądem i dużym rozmiarem. Przy tym są niekonfliktowe - świetnie czują się w domu, gdzie są dzieci oraz inne zwierzęta. Co jeszcze warto wiedzieć o ragdollach? I jak się nimi prawidłowo zajmować? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek!


Poświęcaj mu uwagę
Ragdolle to rasa, która bardzo szybko przywiązuje się do swojego właściciela, zżywa się z nim i poszukuje stałego kontaktu. Nikogo nie powinno więc dziwić, że będzie towarzyszył swojemu opiekunowi na każdym kroku. Odróżnia go to od innych ras, które często są bardziej niezależne i lubią spędzać czas same. Dlatego też, rozważając przygarnięcie ragdolla, warto zastanowić się, czy dysponuje się czasem dla niego. Koty te źle znoszą samotność i z jej powodu mogą zacząć niszczyć otoczenie, co na co dzień im się nie zdarza.

Zadbaj o niego
Ragdolle to koty o puszystej, gęstej szacie, która jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Koty zazwyczaj same z łatwością utrzymują ją w porządku, jednak raz w tygodniu warto ją wyczesać, szczególnie w strefie za uszami, gdzie ma tendencje do kołtunienia się i filcowania. Dobrze jest też przy okazji sprawdzić uszy kota, przyciąć mu pazurki oraz umyć zęby, by uniknąć przyzębia i chorób dziąseł. Dla kota czynności te będą nie tylko zdrowe, ale i będą stanowić sposób na spędzenie czasu z opiekunem.

Żywienie
Rasa to, w odróżnieniu do innych, rośnie aż do czwartego roku życia. Przez ten czas warto upewnić się, że kot otrzymuje w pożywieniu wszystkie potrzebne składniki. Dlatego też powinno się je żywić pokarmem wysokiej jakości, najlepiej karmą wilgotną. Ragdolle mają też tendencje do tycia, więc należy pilnować ilości spożywanych przez nie kalorii.

Zadbaj o ich bezpieczeństwo
Ragdolle to łagodne, ufne koty, które są zdecydowanie domatorami i nie mają niczego przeciwko spędzaniu całych dni w pomieszczeniach. Jednocześnie lubią od czasu do czasu wyjść na zewnątrz. Nie można ich jednak zostawiać samych sobie. Rasa ta nie jest dobra w samoobronie i nie będzie w stanie obronić się chociażby przed obcym zwierzęciem. Dlatego też jeśli wypuszcza się je na zewnątrz, należy ich stale pilnować. Dużym ułatwieniem może być fakt, że łatwo przychodzi im nauka poruszania się na smyczy. Dobrym rozwiązaniem jest też wypuszczanie ich do woliery lub na zabezpieczony balkon.

Pilnuj wizyt u weterynarza
Ragdolle to rasa o małej bazie założycielskiej, tj. wszystkie te zwierzęta są ze sobą dość mocno spokrewnione, co może wiązać się z większą podatnością na choroby. Chociaż koty te są długowieczne i mogą dożywać nawet do 18 lat, by pozostały zdrowe, należy regularnie sprawdzać ich stan zdrowia i pilnować wszystkich szczepień. Koty te są podatne na choroby układu moczowego, patologiczne pogrubienie ściany serca i choroby stawów. Im szybciej wykryje się którąś z tych przypadłości, im łatwiejsza będzie w leczeniu.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Fajna rasa

Porada Jak zajmować się ragdollami?
Dodano:
facebook like 580
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy porada Jak zajmować się ragdollami? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zajmować się ragdollami?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

~nikodem
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić

Joanna Kalinowska
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

proste i banalne

Wiktoria
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nawet nie wiedziałam, że jest taki kot ragdoll.

Ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ciekawy kot :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
coś w tym jest
ciekawa porada
Przydatna wiedza. Warto obchodzić wszystkie rocznice ślubu.
porada dość ciekawa