Najlepsze Porady RodzinaJakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów?

Jakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów? @pixabay

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, podczas którego ruszymy na cmentarze w celu pomodlenia się nad duszami naszych bliskich zmarłych oraz zapalenia na ich grobie symbolicznego znicza. Przed 1 listopada następuje czyszczenie grobów oraz uporządkowanie przestrzeni cmentarza. Jeżeli chcemy, aby na grobie znajdowały się nie tylko znicze, warto zadbać o kwiaty na grób. Jednakże przy wyborze roślin, należy się nieco zastanowić, ponieważ warunki na cmentarzach bywają trudne, dlatego należy postawić na te najbardziej wytrzymałe.


Sztuczne kwiaty
Jedną z opcji ozdobienia grobu na cmentarzu jest zakup sztucznej wiązanki kwiatów — można wybrać model w estetyce minimalistycznej lub nieco bardziej zdobnej, tak naprawdę wszystko jest zależne od naszego indywidualnego gustu. W sklepach dostępne są przepiękne imitacje żywych kwiatów w zachwycających wiązankach.

Kwiaty sezonowe
Jeżeli dość często bywasz na cmentarzu i masz możliwość codziennego pielęgnowania kwiatów, możesz wokół grobu posadzić dowolne rośliny — zadbaj o to, aby wybrać gatunki, które nie będą się zbytnio rozrastały, a zarazem będą odporne na suszę. Oczywiście równie ważne są warunki świetlne, ponieważ inne rośliny posadzić w miejscu nasłonecznionym, a inne w zacienionym. Jeżeli kwiaty chcesz ustawić na grobie, koniecznie zadbaj o dobrą podstawę, najlepiej taką o grubym dnie, które będzie odporne na mróz. W takim przypadku warto stworzyć kompozycję z trwałych roślin, np. zimnozielonych krzewów, które zestawimy z gatunkami roślin sezonowych.

Kwiaty w doniczkach
Oczywiście największą popularnością cieszą się chryzantemy, które dostępne są w różnorodnych odmianach i charakteryzują się ciekawymi kwiatostanami — można wybierać spośród koloru białego, łososiowego, żółtego, różowego, a nawet pomarańczowego. Odmiany z drobnymi kwiatkami są bardziej odporne na mróz. Kolejnym wyborem na groby są wrzosy, które jednak potrzebują regularnego podlewania. Wytrzymałe i mało wymagające są również pelargonie, które mogą widnieć na grobach aż do pierwszych przymrozków.

Kwiaty w wazonach
Kwiaty na grobie umieszczone w wazonie będą prezentować się niezwykle elegancko, jednakże może to nie być najpraktyczniejsze rozwiązanie — silne podmuchy wiatru na przestrzennych cmentarzach mogą doprowadzić do zniszczenia stworzonej aranżacji.

Dodaj komentarz

Porada Jakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 474
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy nasza porada Jakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie kwiaty najlepiej nadają się na udekorowanie grobów?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ada Duda
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

proste i banalne

Kamila
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Udekorowanie grobu kwiatami na Wszystkich Świętych to u mnie podstawa. Nigdy o tym nie zapominam.

Aldona
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na święto zmarłych wybieram sztuczne kwiaty na grób bliskich. Takie wiązanki ładnie się prezentują i mogą zostać na grobie przez bardzo długi czas.

Anna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

U mnie kwiaty na grób to co roku chryzantemy. Najbardziej kojarzą mi się one z 1 Listopada.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Cenne porady dla młodej pary.
Porady Rodzina Czy porada Co kupić chłopcu z okazji Pierwszej...
porada dość ciekawa
Zabawki dla dzieci czasami mogą być kłopotliwym problemem, bo...