Najlepsze Porady RodzinaJakim psem jest Corgi? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jakim psem jest Corgi?

Jakim psem jest Corgi? Corgi

Corgi to skrócona nazwa popularnego psa, która w całości brzmi Welsh Corgi Pembroke — pies ten charakteryzuje się ogromnym przywiązaniem do właściciela, uczuciowością, a także wesołym usposobieniem. Corgi uznawany jest za przyjaciela małych dzieci, z którymi chętnie się bawi i przytula. Chociaż pies jest z natury mały, to jednak dysponuje pewną siłą, dzięki której nie stanie mu się krzywda podczas zabawy. Jednocześnie jest to pies cierpliwy, który stroni od agresji. Zobacz jakim psem jest Corgi, jeżeli zastanawiasz się nad jego zakupem — jak sprawdzi się w twoim otoczeniu, jakie wymagania musisz spełniać, aby go odpowiednio wychować oraz jak nie dać sobie wejść na głowę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tych psów!


Mały i uparty
Corgi to pies o silnym charakterze, który bez odpowiedniej tresury szybko zawładnie tobą oraz twoimi najbliższymi. Wychowanie szczeniaka wymaga sporej cierpliwości — nie należy podnosić na niego głosu, ponieważ może się do nas zrazić, lecz trzeba okazywać mu dużo ciepła i wyrozumiałości. Pies z natury jest inteligentny, ponieważ chętnie się uczy i zapamiętuje polecenia, jednakże prowadzone z nim lekcje powinny być urozmaicone — najlepszym rozwiązaniem jest częste powtarzanie różnorodnych komend. Pamiętaj, że Corgi ze względu na swój wygląd nie będzie nadawał się do intensywnych treningów, jednakże świetnie sprawdzi się jako towarzysz w spacerach i wędrówkach. Skłonności do tycia są zakodowane w genach, dlatego należy przestrzegać odpowiedniej diety i zagwarantować mu odpowiednią dawkę ruchu.

Sylwetka psa
Corgi ma dość krępą budowę ciała, na którego tle odzwierciedla się masywna głowa i bardzo duże uszy. Masa ciała psa standardowo wynosi ok. 10 kg. Corgi posiada sierść dwuwarstwową, która podobnie jak w przypadku Golden Retrievera chroni psa przed deszczem, zimnem oraz wilgocią. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pies ma lisi wygląd. Welsh Corgi Pembroke może mieć dowolne umaszczenie — zazwyczaj oscyluje ono pomiędzy kolorem rudym, białym i czarnym.

Jak pielęgnować psa?
Bardzo gęste i twarde włosy psa wymagają cotygodniowego szczotkowania, dzięki czemu w mieszkaniu nie będą unosiły się drobne kłaczki. W okresach linienia oczywiście zaleca się zwiększenie częstotliwości linienia. Do kąpania psa zaleca się zmiękczające sierść szampony, które pomogą o nią odpowiednio zadbać. W powstanie Corgiego nie ingerowali ludzi, dlatego te psy rzadko chorują i są dość wytrzymałe oraz odporne na wszelkie choroby. Większość z nich ma jednak predyspozycje do postępującego zaniku siatkówki, a także z wypadaniem dysków. Przede wszystkim nie wolno dopuścić do pojawienia się nadwagi u psa, dlatego od małego niezwykle ważna jest dieta.

Dodaj komentarz

Porada Jakim psem jest Corgi?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 319
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy inspiracja Jakim psem jest Corgi? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest Corgi?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Adrianna Pietrzak
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada

Daniel
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Welsh Corgi Pembroke to świetna rasa psów, za którą rozglądam się od dawna.

Karolina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pies przyjacielem człowieka :)

~Daria
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Posiadam takiego pieska, jest uparty, często mnie nie słucha, ale bardzo go kocham.


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
porada dość ciekawa
Porady Rodzina Czy inspiracja Emerytura nie tylko z ZUS...
porada dość ciekawa
porada dość ciekawa