Najlepsze Porady RodzinaJakim psem jest Golden Retriever? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jakim psem jest Golden Retriever?

Jakim psem jest Golden Retriever? Golden Retriever

Zdecydowałeś się na zakup psa, jednakże nie wiesz jaką rasę wybrać? Zaprezentujemy Ci rasę psa, dla którego nie ma większego szczęścia niż wykonanie zadania powierzonego mu od swojej pana. Golden Retriever to rasa psa o umiarkowanym temperamencie, która znana jest z wesołego usposobienia oraz chęci utrzymywania przyjacielskich stosunków — należy uważać, aby okazywać psu czułość, ponieważ może zrazić się do właściciela. Jest to pies, który bez większego problemu podporządkowuje się właścicielowi — bardziej uległe i spokojniejsze są suczki, natomiast samce często wykazują działanie samowolne. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego o tych słodkich psach!


Pies dla rodziny
Golden Retrievery znane są ze spokojnego usposobienia wobec dzieci, uchodzą za ich doskonałych towarzyszy. Potrafią obchodzić się z dziećmi delikatnie, ponieważ są cierpliwe i wyrozumiałe. Psy nie są dobrymi stróżami, ponieważ mają łagodny i dość ufny stosunek do drugiego człowieka, nawet nieznajomego. Wykazują dobre relacje z innymi psami, a także zwierzątkami domowymi — agresywne reakcje mogą być związane przede wszystkim z błędami wychowawczymi. Musisz wiedzieć, że Golden to pies o podwójnej sierści, który obficie linieje przez 365 dni w roku.

Aktywny czworonóg
Golden to wytrzymały i pełen energii pies, który kocha aktywność fizyczną. Wymaga on dość dużej dawki ruchu — dorosły pies powinien mieć zagwarantowaną ok. godzinę lub dwie chodzenia oraz ćwiczeń z wykonywaniem poleceń. Żywiołem Golden Retrieverów jest woda, dlatego mogą one skłonność do kąpania się w każdej napotkanej kałuży niezależnie od pory roku czy pogody. Czworonoga należy pilnować, ponieważ ma on skłonność do zjadania odpadków.

Umiejętności
Rasa psa znana jest z delikatnego chwytu, dzięki czemu aportowana przez niego zdobycz nie zostanie uszkodzona podczas przenoszenia. Drugi człon nazwy psa wskazuje na to, że jest on świetnym tropicielem — szybko się uczą dokładnie wykonywać polecenia, a swoją pamięć wykorzystują w wielu dziedzinach, np. wykrywają narkotyki lub wycieki gazu. Profesjonalnie pracują jako psy lawinowe, ratownicze i tropiące. Często są wybierane do dogoterapii lub są przewodnikami niewidomych czy asystentami niepełnosprawnych.

Wychowanie psa
Golden Retrievery to zwierzęta cechujące się sporą inteligencją, a także zapałem do pracy — nie lubi bezczynności, chociaż jego największą zaletą jest przywiązanie do człowieka. Najlepszą motywacją do działania będzie ulubiony smakołyk lub pochwała właściciela zakończona zabawą. Psa nie wolno traktować ostro ani na niego krzyczeć, ponieważ straci zaufanie do właściciela. To pies niezwykle delikatny oraz z natury uległy, któremu trzeba okazywać czułość, jednakże nie oznacza to całkowitego zniesienia dyscypliny.

Choroby
Goldeny mają skłonności do dysplazji stawów biodrowych, a także do alergii, stanów zapalnych uszów oraz skrętów żołądka. Często można je przyłapać na połykaniu niejadalnych przedmiotów, co może oczywiście doprowadzić do poważnych konsekwencji. Psom nie przeszkadzają jednak nawet niekorzystne warunki atmosferyczne.

Żywienie i pielęgnacja
Psy mają dość spory apetyt, co może nieść skłonności do nadwagi, dlatego nie wolno przekarmiać psa. Smakołyków nie należy dawać w każdej wolnej chwili — powinny być one nagrodą podczas szkolenia. Golden intensywnie linieje wiosną i jesienią — w tym czasie należy uzupełnić jego dietę o nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6. Sierść można niezwykle łatwo usunąć z dywanów oraz ubrań, jednakże należy przygotować się na to, że niewielkie ilości będą wypadać cały czas — trzeba zadbać o regularne wyczesywanie. Podczas kąpieli należy używać szamponu dla psów długowłosych lub hipoalergicznych wraz z balsamem, lub odżywką. Miękką i dość obfitą sierść najlepiej wysuszyć suszarką.

Akcesoria
Dla psów najlepiej wybrać mocną i dość szeroką obrożę wykonaną ze skóry naturalnej lub materiału — odradza się noszenie metalowych łańcuszków oraz szelek. Najlepszymi zabawkami dla Goldenów będą piłki o odpowiedniej wielkości, zabawki gumowe, pluszowe maskotki, bawełniane sznurki oraz naturalne gryzaki, które jednocześnie będą czyścić zęby.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Od zawsze marzyłam, żeby mieć Golden Retrievera. Od 2 lat mieszka z nami w domu. Idealny pies dla rodzin z dziećmi

Porada Jakim psem jest Golden Retriever?
Dodano:
facebook like 195
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada Jakim psem jest Golden Retriever? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest Golden Retriever?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Andrzej Kubiak
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Agata
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Golden retriever to idealny pies dla rodziny z dziećmi. Jest bardzo przyjazny i rodzinny.

Anastazja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Golden retriever to naprawdę bardzo rodzinny, przyjazny i spokojny piesek.

~Ewa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Cudowny piesek


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Porady Rodzinne Czy porada Dresy w stylu lat 90. i 2000....
Bardzo fajne pomysły na prezent dla mamy, może kiedyś z...
porada dość ciekawa
ciekawe może i tak...