Najlepsze Porady RodzinaJakim psem jest ratlerek? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jakim psem jest ratlerek?

Jakim psem jest ratlerek? @pixabay

Ratlerek to niewielkich rozmiarów piesek, który nie potrzebuje dużej przestrzeni, dzięki czemu wielu osobom wydaje się idealnym psem do bloków lub innych niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Ratlerka można nazwać miniaturką psa, który pomimo swoich wymiarów potrafi zaskoczyć charakterem i odnajdzie się idealnie w rękach właściciela z doświadczeniem. Poniżej dowiesz się, jak pielęgnować ratlerka, a także jakimi cechami charakteru musisz się wykazać, aby tresura pieska była skuteczna.


Mały pies domowy
Ratlerek jest niewielkim psem domowym, który polecany jest nawet do niewielkich mieszkań ze względu na osiągane rozmiary. Ratlerek maksymalnie osiąga wysokość nie większą niż 20 cm i waży w granicach 3 kg (jest to jego waga optymalna). Ratlerki mają krótką lub półdługą sierść, której jednak nie trzeba strzyc i najczęściej jest ona koloru czekoladowego, czarnego lub podpalanego.

Jak pielęgnować ratlerka?
Regularnej kontroli należy poddawać zęby ratlerków, na których może osadzać się kamień, który powinien zostać usunięty przez weterynarza. Ratlerkom warto zapewnić dobrej jakości karmę oraz smakołyki, na których będzie mógł czyścić zęby i odświeżać oddech. Ratlerki mają skłonności do tycia, ponieważ to psy, które mają apetyty na wszystkie, w szczególności Twoje jedzenie, dlatego warto dostarczać im odpowiednią ilość ruchu. Ratlerki wymagają niekłopotliwej pielęgnacji — raz na tydzień, warto przeczesać sieć miękką szczotką, natomiast nieco częściej w okresie linienia. Podczas pielęgnacji swój czas poświęć również na obcinanie pazurów, jednakże tutaj należy uważać, aby nie naruszyć części żywej pazurka, czyli macierzy. Zawsze wcześniej można poprosić o pomoc weterynarza, który pokaże nam cenne wskazówki, jak obciąć ratlerkowi pazury.

Charakter nierówny wzrostowi
Ratlerek pomimo niskiego wzrostu i dość małej wadze jest psem odważnym — jak nikt inny będzie bronić Twojego domu, a także Ciebie i sygnalizować, że w pobliżu jest niebezpieczeństwo. Ratlerki wbrew pozorom idealnie nadają się na psy stróżujące. Jednakże porywczy charakter ratlerków może przysporzyć dużo kłopotów, ponieważ mogą się one rzucać nawet na o wiele większe od siebie psy w celu ochrony właściciela. Ratlerki to zwierzęta chętne do zabawy, które są pewne siebie i nadzwyczaj żywiołowe. Największym atutem ratlerków jest to, że potrafią dostosować się do rytmu dnia ludzi, z którymi przebywają. Decydując się na ratlerka, należy wiedzieć, że nie zawsze tolerują one dzieci.

Inteligentny pies
Ratlerek to pies, który wykazuje skłonność do dominacji, dlatego konieczne jest przeprowadzenie solidnego treningu, dzięki któremu pokażesz psu, kto jest prawdziwym panem. Ratlerek jest jednak podatny na trening, ponieważ jest psem inteligentnym, który wszystkie zadania wykonuje dokładnie i z posłuszeństwem. Ratlerek świetnie sobie radzi na torach przeszkód, dlatego często jest wystawiany na zawodach, w których poprawność wykonywanych zadań zależy od współpracy z właścicielem i opiekunem zarazem.

Czy ratlerek jest psem dla Ciebie?
Na to pytanie z pewnością powinieneś odpowiedzieć sobie sam, jednakże musisz pamiętać, że ratlerek wybiera sobie tylko jednego właściciela i pozostawiony sam sobie w akcie zazdrości o innego domownika może wyrządzić nieco kłopotów. Ratlerek nie lubi samotności, dlatego nie wolno go nigdy zbyt długo zostawiać samego. Pamiętaj, że ratlerek jest dość szczekliwym i emocjonalnym psem, jednakże po odpowiednim treningu nie powinien sprawiać większych kłopotów. Ratlerkowi warto zaoferować dużą dawkę ruchu — idealnie sprawdzą się dla niego zabawy na świeżym powietrzu, które jednocześnie złagodzą jego zachowanie.

Zdrowie ratlerka
Ratlerek przeciętnie żyje od 12 do 14 lat. Aby pies żył jak najdłużej oczywiście należy zapewnić mu zbilansowane posiłki w niewielkich porcjach — jeżeli pies będzie zmagał się z nadwagą, z pewnością wpłynie to na jego ogólną kondycję, natomiast samo odchudzenie będzie trudnym procesem. Ratlerka należy regularnie szczepić i wykonywać badania profilaktyczne, które wraz z wiekiem ratlerka będą miały coraz większe znaczenie.

Dodaj komentarz

Porada Jakim psem jest ratlerek?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 307
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy nasza porada Jakim psem jest ratlerek? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest ratlerek?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Janina Wasilewska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Śliczny pies :)


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Fajnym prezentem na dzień mamy może być też zegarek. Mojej...
Podrzucanie prezentów zawsze działa, a organizowanie imprezy...
porada: Serwis randkowy
hmmm ciekawe
Porady Rodzina Czy nasza porada Co oznaczają kategorie wagowe...