Najlepsze Porady RodzinaJakim psem jest Samojed? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jakim psem jest Samojed?

Jakim psem jest Samojed? Samojed

Samojed to pies wesoły i niezwykle pogodny, który swoją fizjognomią przypomina chmurkę. Rasa psa pochodzi z krain północnych, gdzie często bywa nazywany uśmiechniętym psem, ponieważ jego kąciki warg są lekko uniesione. Zwierzak kocha kontakt z człowiekiem, natomiast niezwykle źle znosi wszelką krytykę oraz przymus fizyczny — może się obrazić, a także nabrać złych skłonności, np. gryzienia mebli. Jeżeli stoisz przed wyborem szczeniaka i zainteresowała Cię właśnie ta rasa psa, czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, o czy musisz wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Charakter
Samojed jest przyjazny w stosunku do ludzi, dlatego nie będzie psem stróżem — podchodzi z zaufaniem do każdego człowieka. Błędy wychowawcze psa również nie powinny mieć większego odbicia na późniejszym charakterze psa — z natury jest dość spokojny i przytulny. Samojed to pies cierpliwy, który chętnie się bawi — jest to również idealna przytulanka, chociaż oczywiście należy go nauczyć, jak ma się obchodzić z dziećmi. Jeżeli w domu masz innego psa, nie powinieneś się martwić, że samojed go nie zaakceptuje — żyje w zgodzie z pobratymcami i stara się unikać konfliktów. Trzeba liczyć się z tym, że samojedy to psy niezwykle głośne i nadzwyczaj hałaśliwe — zazwyczaj suczki szczekają więcej. Samojedy nie wymagają intensywnych treningów, dlatego świetnie nadają się do życia w mieście, chociaż nadal jest to pies dość aktywny.

Jakie ma umiejętności?
Pierwotnym zadaniem samojedów była pomoc przy wypasie reniferów — często także uczestniczyły w polowaniach i towarzyszyły dzieciom w zabawach, dlatego współczesna rasa ma charakter rodzinny... oraz sportowy, ponieważ psy mogą brać udział w wyścigach zaprzęgowych!

Jak wychować?
Samojedy szybko się uczą, dlatego trening warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Podczas treningu pamiętaj, aby nie podnosić głosu, ponieważ pies może się do Ciebie zrazić. Jeżeli poszczególne ćwiczenia będziesz wykonywać zbyt często, pies po prostu się znudzi, dlatego zmieniaj formy ćwiczeń, a także czas ich trwania. Szczeniakom nie wolno na wszystko pozwolić, konsekwentna tresura będzie kluczem do inteligentnego i grzecznego psa później. Warto wyprowadzać psy do psich parków, gdzie będą mogły oswajać się z innymi ludźmi oraz rasami — wspólna zabawa będzie dla samojeda świetną zabawą.

Pies idealny dla...?
Samojed nie jest trudny w wychowaniu, jednakże trzeba przyznać, że wymaga ono sporo cierpliwości i wyrozumiałości. Pies zdecydowanie lubi aktywność fizyczną, dlatego świetnie odnajdzie się w domu z dużym ogrodem lub z aktywnym właścicielem w bloku, który będzie z nim wychodził na długie spacery. Samojed to pies, któremu trzeba poświęcić dużo swojego czasu, a także uwagi.

Wady
Oczywiście pies jest wspaniałym stworzeniem, które wniesie do życia mnóstwo radości, jednakże jest jedna rzecz, o której przyszły właściciel samojeda powinien wiedzieć. Pies obficie linieje przez wszystkie dni w roku, dlatego konieczne jest jego wyczesywanie przynajmniej kilka razy w tygodniu w celu utrzymania ładnego futra.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ładnie opisana rasa

Porada Jakim psem jest Samojed?
Dodano:
facebook like 7
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy porada Jakim psem jest Samojed? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest Samojed?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Klaudia Szulc
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Andrzej
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Świetnie napisana charakterystyka samojeda.

Rafał
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jeśli komuś podoba się pies z długą sierścią to będzie dla niego idealnym zwierzątkiem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada Jakie polecacie filmy...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy inspiracja Jakie znacie...
Porady Rodzinne Czy inspiracja Jak zorganizować wizytę...
Mój syn uwielbia klocki Lego, ma już całkiem pokaźną kolekcję.