Najlepsze Porady RodzinaJakim psem jest Shiba Inu? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jakim psem jest Shiba Inu?

Jakim psem jest Shiba Inu? Shiba Inu

Shiba, zwany również Shiba Inu to szpic o pluszowym futrze, który pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ten azjatycki gatunek psa, chociaż nie jest najlepszy w okazywaniu uczuć, to jedna silnie przywiązuje się do człowieka. Pies jest sprawny fizycznie, dlatego polecany jest dla osób, które lubią aktywność fizyczną i mogą mu zaoferować sporo miejsca do wybiegania się. Shiba Inu obdarzony jest silnym i nieugiętym charakterem, dlatego nie jest to pies dla wszystkich — polecany jest przede wszystkim osobom, które mają doświadczenie w tresurze i wiedzą, że poradzą sobie z jego wychowaniem. Zatem jakim spem jest Shiba Inu?


Charakter
Shiba jest psem o nieugiętym charakterze — często określany słowami "wielki pies w niewielkim ciele". Jednakże nie można mu odmówić inteligencji, a także sprytu, dzięki któremu umie postawić na swoim. Jego wychowywanie wymaga dużej ilości koncentracji, opanowania oraz cierpliwości — jeżeli pojawią się w nim błędy, Shiba może stać się agresywny i zawsze będzie się starał postawić na swoim mimo wszystko. Jest to pies dość nieufny, który wobec nieznajomych zachowuje dystans. Kiedy ma dość ludzi, najczęściej udaje się do swojego miejsca, w którym może odpocząć. Shiba jest psem cichym, który nie narzuca się swoją obecnością w domu.

Co potrafi?
Rasa Shiba Inu jest przede wszystkim szybka i zwinna, dlatego m.in. w Japonii wykorzystywana jest do polowań. W dzisiejszych czasach Shiba jest przede wszystkim psem rodzinnym, jednakże kiedyś był ceniony za swoją odwagę i pewną wytrwałość w dążeniu do przyjętego celu. Shiba jest doskonałym stróżem, który nie pozwoli dostać się na teren twojego domu obcej osobie — tylko w wyjątkowych sytuacjach zacznie szczekać.

Jak go wyszkolić?
Chociaż pies jest inteligenty, to jednak charakteryzuje go pewna niezależność — jego szkolenie będzie prawdziwym wyzwaniem. Podczas treningów musisz uszanować jego naturę, a z drugiej strony musisz być konsekwentny w swoich działaniach i regularny. Nie możesz pozwolić szczeniakowi na co tylko ma ochotę, ponieważ nie będziesz w stanie nad nim zapanować, gdy już dorośnie. Pamiętaj, że jeżeli uda ci się nawiązać relację z psem, zyskasz chętnego do współpracy towarzysza. Od małego staraj się przyzwyczaić zwierzę do kąpania oraz szczotkowania, ponieważ dorosłe psy nie będą takie chętne do stania spokojnie podczas tych czynności.

Dla kogo jest Shiba?
Shiba Inu to przede wszystkim pies dla osób z dużym pokładem cierpliwości, a zarazem o silnej osobowości. Szczeniak Shiby to wyzwanie, któremu podołają tylko nielicznie. Warto wiedzieć, że pies przywiązuje się do całej rodziny, a nie np. do jednego jej członka. Zazwyczaj dobrze dogaduje się z dziećmi, oczywiście, jeżeli został odpowiednio przeszkolony. W każdym razie należy pamiętać, że nie jest to pies, który kocha nadmiar czułości.

Żywienie i pielęgnacja
Shiba powinien jeść karmę dobrej jakości, ponieważ w większości przypadków są narażone na alergię lub nietolerancję pokarmową. Niektóre odmiany shiby to niejadki — nie dość, że wybrzydzają, to jeszcze są uparte. Pies tej rasy sam dba o czystość swojej sierści, dlatego nie trzeba go często kąpać. Jego codzienna pielęgnacja powinna jednak polegać na regularnym wyczesywaniu, które będzie szczególnie intensywne podczas linienia dwa razy w roku.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Piękna rasa

Porada Jakim psem jest Shiba Inu?
Dodano:
facebook like 324
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy opis porady Jakim psem jest Shiba Inu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest Shiba Inu?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Tola Chmielewska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Radek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pies azjatycki to moje odwieczne marzenie. Może kiedyś pozwolę sobie na takiego.

Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Chciałam od zawsze mieć shiba inu. Piękny piesek.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
hmmm ciekawe
Dokładnie tak, najlepiej dać dziecku wybrać zabawkę, wtedy...
hmmm ciekawe
porada dość ciekawa