Najlepsze Porady RodzinaLaurka dla mamy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Laurka dla mamy

Laurka dla mamy Jak zrobić laurkę dla mamy?

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto pomyśleć o tym, co warto będzie podarować jej z tej okazji. Nieważne czy masz dziesięć, piętnaście, czy trzydzieści lat. Warto sprawić, aby ten wyjątkowy dzień stał się dla Twojej mamy niezapomniany za sprawą drobnego upominku. Dzisiejsza propozycja to laurka, którą można samodzielnie wykonać w bardzo prosty sposób. Własnoręcznie przygotowana laurka to najpiękniejszy prezent jaki dziecko może podarować swojej mamie, który w dodatku nic nie kosztuje. Przygotowanie laurki nie jest w żaden sposób skomplikowane i nie wymaga żadnych szczególnych zdolności plastycznych, dzięki czemu z zadaniem tym poradzi sobie nawet przedszkolak. 


Jak zrobić laurkę? 
Choć w sklepach znajdziesz szeroki wybór kartek okolicznościowych na Dzień Matki, my zachęcamy do tego, aby przygotować własną, która nie wymaga dużo pracy, a przy tym zapewnia ogromną satysfakcję i radość u obdarowanej osoby. Jedną z najciekawszych propozycji jest kartka w kształcie tulipana. To oryginalny sposób na laurkę, która efektownie się prezentuje, a przy tym nie jest wcale skomplikowana w wykonaniu. Wszystko czego potrzebujesz to:

 • kartka brystolu (najlepiej żółty lub czerwony),
 • wzór tulipana pobrany z internetu,
 • kijek bambusowy lub długa wykałaczka,
 • zielona bibuła,
 • ołówek
 • klej,
 • nożyczki,
 • mała tasiemka.

 

Sposób przygotowania:

 

 1. Na kolorowym brystolu narysuj wzór tulipana. Możesz pobrać go z internetu, wydrukować, a następnie odrysować. Następnie staranie wytnij całość. 
 2. Zagnij kartkę w oznaczonych według zaznaczonych na wzorze linii. Wewnątrz napisz życzenia dla mamy. 
 3. Kijek bambusowy lub wykałaczkę oklej zielona bibułą. Posłuży to za łodygę tulipana. Przymocuj ją klejem z tyłu kartki i poczekaj aż wyschnie. 
 4. Jeżeli masz do dyspozycji zielony papier, możesz wyciąć z niego liście i przykleić go pośrodku łodygi. Dzięki temu tulipan będzie bardziej okazały. 
 5. Na otwieranych częściach kwiatu wydrąż dwie niewielkie dziurki. Przeciągnij przez nie tasiemkę i zawiąż na przodzie kokardkę. Twój tulipan jest gotowy!

Dodaj komentarz

adaś
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

teras wiem co namaluje mamusi na laurke


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
W moim typie jest skromne wesele.
Dzień dziecka najlepiej spędzić z dzieckiem na zabawach na...
Przedszkole trzeba wybrać pod kątem dobrych opinii, posiłków...
Ciekawy artykuł