Najlepsze Porady RodzinaNajczęstsze tradycje i przesądy wigilijne Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne

Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne https://pixabay.com/

Co zrobić żeby przyszły rok był udany, przyniósł szczęście, pieniądze i miłość? Wiele zależy od samej Wigilii. Jeśli dopilnujesz niektórych przesądów i zachowasz tradycje, przyszły rok może być naprawdę udany. Nie wierzysz? Warto spróbować! Poza tym pewne tradycje są od lat praktykowane i warto je zamienić w nawyk. Wówczas Święta Bożego Narodzenia stają się jeszcze bardziej uroczyste, a ich obchodzenia wiąże się z przyjemnymi zwyczajami. 


Jaka Wigilia taki cały rok!

W Wigilię warto być uśmiechniętym od rana i zadowolonym. Nie trzeba się spieszyć ani załatwiać wielu rzeczy na raz. Jaka Wigilia, taki cały rok, trzeba o tym pamiętać. Trudno będzie akurat w ten dzień się nie spieszyć z obowiązkami, skoro czeka nas ubieranie choinki, gotowanie, nakrywanie do stołu i zapewne jeszcze kilka innych obowiązków po drodze. Nie należy jednak zapominać o bliskich. Wigilia powinna być pełna radości oraz spokoju. wówczas następny rok będzie udany.

Mężczyzna w drzwiach

W Wigilię to mężczyzna powinien pierwszy przejść przez nasze drzwi. Postrzegane jest to jako symbol szczęścia. Oczywiście zwyczaj ten można postrzegać z przymrużeniem oka. Najlepiej umówić się ze znajomym, by przeszedł pierwszy przez drzwi albo w pierwszej kolejności puścić mężczyznę z przybywających do nas gości. Czasami szczęściu trzeba po prostu pomagać. 

Szycie i naprawianie

W Wigilię nie należy nic szyć ani naprawiać. Lepiej po prostu użyć innych rzeczy. Jeśli będziesz naprawiać coś w Wigilię, cały rok upłynie Ci na poprawkach i naprawianiu wszystkiego. Oznacza to więc błędy oraz pomyłki, które przysporzą Ci zmartwień i myślenia jak najlepiej wybrnąć z sytuacji.

Potrawy Wigilijne

Koniecznie spróbuj wszystkich dań, choćby po trochę. Wówczas niczego Ci nie zabraknie w następnym roku. Wiadomo, że kolacja wigilijna jest zazwyczaj obfita i ciężko zjeść wszystkie dania. Nie musisz kosztować ich w dużych ilościach. Po prostu nałóż na talerzyk po trochę, tyle ile zdołasz zjeść. 

Dobre zdrowie

Należy uważać, by w Wigilię się nie przeziębić ani nie rozchorować. To także ciężkie do osiągnięcia. Najlepiej ciepło się ubieraj, pij herbatę z imbirem i miodem codziennie wieczorem i postaraj się nie wychodzić na przeciągi. Inaczej przez cały kolejny rok możesz chorować i być podatny na wszelkie infekcje. 

Pieniądze

Aby w przyszłym roku trzymały nas się pieniądze, pod talerz na kolacji wigilijnej należy położyć monetę. Później warto ją zachować na szczęście i nosić w portfelu. Najlepiej również schować na szczęście ususzoną łuskę karpia. Ryba zapewni nam bogactwo przez następny rok. Nie można natomiast nic nikomu pożyczać w Wigilię. Inaczej ta osoba będzie cierpiała niedostatek przez następny rok. 

Przy wigilijnym stole

Liczba naszych gości przy stole wigilijnym powinna być parzysta, inaczej domowników może prześladować pech w następnym roku. Jeśli nie jest, zaproś kogoś jeszcze, może akurat jest ktoś niedaleko, kto nie ma z kim spędzić świąt? Pomyśl o dalszych krewnych czy sąsiadach. Poza tym przy stole wigilijnym nie można nikomu przerywać ani za dużo mówić. Inaczej będziemy w następnym roku kłótliwi i skorzy do wyjawiania sekretów, które ktoś nam powierzył. 

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ciekawy artykuł

Porada Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne
Dodano:
facebook like 514
facebook unlike 1

Porady Rodzina Czy opis porady Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Najczęstsze tradycje i przesądy wigilijne? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Apolonia Andrzejewska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada

~Amanda
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bardzo nie lubię przesądów, zwłaszcza tych wigilijnych... Wszyscy powtarzają to samo co roku a dla mnie to są tylko zabobony, takie jak o czarnym kocie i zbiciu lustra...

Konrad
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bardzo fajne przesądy wigilijne, o niektórych nie miałem pojęcia, że nawet istnieją,


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
hmmm ciekawe
ciekawa porada
Z pewnością to jest to, o czym warto pamiętać przed ślubem.
proste i banalne