Najlepsze Porady RodzinaOpieka nad królikiem miniaturką Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Opieka nad królikiem miniaturką

Opieka nad królikiem miniaturką Królik miniaturka

Króliki miniaturowe to jedne z najbardziej popularnych zwierzątek domowych, dzięki swojemu przyjacielskiemu usposobieniu oraz niewielkim wymogom hodowlanym. Oczywiście, chociaż króliczki przypominają swoją posturą zabawki, to jednak nimi nie są, musimy się nimi odpowiednio opiekować — dbać o ich fizyczną postawę oraz psychiczny komfort. Zanim zdecydujesz się na zwierzaka, zastanów się, czy jesteś w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki oraz, czy znajdziesz czas, aby poświęcać mu potrzebną uwagę. Poniżej znajdziesz kilka porad, które dotyczą opieki nad króliczkiem miniaturką. Zachęcamy do czytania!


Czego potrzebujesz?
· miska na jedzenie
· poidełko
· klatka (minimalny wymiar to 80 cm)
· szczotka do czesania
· zabawki, np. tekturowe rulony
· sianko
· karma
· dużo miłości i empatii

1. Królik miniaturka musi mieć swoje miejsce do swobodnego poruszania się, w którym znajdzie się również jedzenie oraz świeża woda. Zapewnij mu również drobne zabawki, na których będzie mógł piłować ząbki. Pamiętaj o częstym sprzątaniu klatki — w taki sposób nie tylko zapobiegniesz nieprzyjemnemu zapachowi, ale również zadbasz o higienę zwierzątka. Do klatki wsypuj trociny lub podkładaj gazety.

2. Daj króliczkowi czas na oswojenie się z nowym otoczeniem. Jeżeli bierzesz go na ręce, staraj się nie trzymać go beztrosko — lubi czuć stały grunt pod nogami. Króliki nie są zwierzątkami, które będą leżeć i nic nie robić, dlatego, chociaż możesz poświęcać mu dużo uwagi, nie powinnaś robić nic na siłę oraz wbrew jego woli. Pamiętaj również, że króliki muszą dużo biegać, dlatego warto kupić większą klatkę.

3. Ważne jest, aby nie kąpać królika — chyba że za specjalnym przykazaniem lekarza. Jedzenie należy dawać mu jedynie rano i wieczorem — nie zostawiaj jedzenie na cały dzień, ponieważ może to doprowadzić do otyłości.

4. Obserwuj królika, jeżeli Cię liże, oznacza to, że prawdopodobnie Cię polubił. Natomiast jeśli zauważysz, że gryzie klatkę i się koło niej kręci to oznacza, że się nudzi i chce wyjść. Jak rozpoznasz złość u królika — wydobywa z siebie ciche warczenie.

Dodaj komentarz

Daria
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Królik miniaturka jest przesłodki

Julia
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 1

Królik miniaturka to pomysł na fajne zwierzątko domowe.

julka
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 1

te malutkie króliczki wyglądają przeuroczo chcę dostac takiego pod choinkę


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Zabawki dla dzieci czasami mogą być kłopotliwym problemem, bo...
Podrzucanie prezentów zawsze działa, a organizowanie imprezy...
Super artykuł
to bardzo proste założyć konto w banku i karte, zero gowtówkii...