Najlepsze Porady RodzinaRekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Rekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu

Rekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu

Już na początku procesu wychowywania pociechy warto postawić na jej zabawę na świeżym powietrzu. Są one nie tylko w znacznie większym stopniu „otwarte” na malucha, ale również samo otoczenie oddziałuje na niego w pozytywny sposób. Dodatkowe bodźce z świata zewnętrznego wzmagają rozwój szkraba, naturalną dla dziecka ciekawość oraz wzmacniają jego odporność. Rozrywkę zapewnić mu może niemal wszystko – od stawiania budowli w piaskownicy po obserwację gnieżdżących się nieopodal ptaków.


bezpieczeństwo na pierwszy plan

Priorytetem powinno być jednak nie zapewnienie brzdącowi rozrywki, a bezpieczeństwa. Zależnie od otoczenia, mogą być to rozmaite rzeczy – ostre przedmioty, elementy otoczenia, na które jest ono uczulone (np. pszczoły), obiekty, które mogą łatwo się przewrócić i skrzywdzić dziecko itd. Rozwój dziecka jest zależny nie tylko od nauki oraz ciekawości, ale również od zaspokajania jej. Niezbędnym elementem jego rozwoju będzie również otoczenie, poprzez które poznaje ono świat zewnętrzny oraz poszerza swą wiedzę. Dzieci mają tendencję do powracania z takich eskapad z obtartymi kolanami, łokciami oraz zapłakanymi oczami, które łzawią na skutek zaznanego bólu fizycznego. Jest to naturalne, gdyż każdy z nas poznawał kiedyś świat i niejednokrotnie przy tym upadł. Odpowiednią reakcją nie będzie więc nie wypuszczanie dziecka, ale sprawowanie pieczy nad jego podwórkową zabawą, której brak może nieść ze sobą katastrofalne w skutkach dla brzdąca konsekwencje.

Dodaj komentarz

Porada Rekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 671
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy opis porady Rekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Rekreacja z dzieckiem na świeżym powietrzu? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Nina Kwiatkowska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Patrycja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dzieci najlepiej bawią się na świeżym powietrzu. Staram się jak najczęściej zabierać swojego synka na plac zabaw, czy do ogrodu.

Marlena
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Po godzinnej zabawie wieczorem na placu zabaw, dziecko jest zmęczone, że od razu idzie jeść, myć się i spać, co daje mi wolną resztę wieczoru. Zawsze przed puszczeniem dziecka na plac sprawdzam, czy jest bezpieczny i czysty.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Fotelik z funkcja spania jest świetnym rozwiązaniem na...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada DIY dekoracje z lampek...
porada dość ciekawa
Przydatna wiedza. Warto obchodzić wszystkie rocznice ślubu.