Najlepsze Porady RodzinaWszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?

Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?

Wszywka alkoholowa święciła swoje triumfy kilkadziesiąt lat temu, jako metoda wymuszenia abstynencji u osób zmagających się z chorobą alkoholową. Obecnie tę formę wsparcia stosuje się niewspółmiernie rzadziej, co jednak nie oznacza, że jest ona całkowicie bezużyteczna. Odpowiednio zastosowana, wszywka alkoholowa okazuje się być dużą pomocą w walce z nałogiem alkoholowym. Co warto wiedzieć o implantacji wszywki i jej działaniu? Najważniejsze informacje o tej metodzie znajdziesz w poniższym artykule!


Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Na samym początku warto podkreślić informację, że wszywka alkoholowa nie jest niestety cudownym lekiem na uzależnienie od alkoholu. Jest to metoda awersyjna, która polega na wymuszenie abstynencji u chorego poprzez wykształcenie u niego lęku przed negatywnym skutkiem spożycia używki. Nieprzyjemne dolegliwości, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życie, wynikają z działania substancji aktywnej zawartej we wszywce, czyli esperalu.

Esperal hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej – głównego enzymu uczestniczącego w metabolizmie etanolu. Rozkłada on aldehyd octowy, który jest metabolitem alkoholu o kilkukrotnie większej toksyczności. U osób posiadających wszywkę, po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, dochodzi do gwałtownego nagromadzenia aldehydu octowego w ustroju. Sytuacja ta powoduje wystąpienie szeregu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca i wzmożona potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty głowy;
  • lęk i niepokój;
  • przyspieszone bicie serca.

W przypadku wypicia małej ilości alkoholu, wszywka pogarsza znacznie samopoczucie, co może przypominać objawy intensywnego kaca. Należy jednak wiedzieć, że wszelkie próby tzw. przepicia wszywki mogą zakończyć się poważnymi komplikacjami ze strony układu krążenia.

Jak przebiega implantacja wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa to nic innego, jak jałowe tabletki przeznaczone do umieszczenia pod skórą. Gdy znajdą się one w tkance mięśniowej, uwalniają stopniowo lek do ustroju w ciągu najbliższych kilku do kilkunastu miesięcy. Warto jednak mieć na uwadze, że implantacja wszywki alkoholowej wymaga niewielkiego zabiegu, do czego niezbędna jest obecność lekarza chirurga.

Wszywka alkoholowa to nic innego, jak jałowe tabletki przeznaczone do umieszczenia pod skórą. Gdy znajdą się one w tkance mięśniowej, uwalniają stopniowo lek do ustroju w ciągu najbliższych kilku do kilkunastu miesięcy. Warto jednak mieć na uwadze, że implantacja wszywki alkoholowej wymaga niewielkiego zabiegu, do czego niezbędna jest obecność lekarza chirurga.

 

To właśnie specjalista jest odpowiedzialny za umieszczenie tabletek esperalu w mięśniu (najczęściej pośladkowym), a także za prawidłowe obliczenie dawki leku. Co więcej, do zadań lekarza należy również wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych, które uniemożliwiają choremu skorzystanie z wszywki. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • spożycie alkoholu w ciągu ostatniej doby przed zabiegiem;
  • nadwrażliwość na związek aktywny wszywki;
  • zaburzenia i choroby psychiczne, zwłaszcza z próbami samobójczymi w przeszłości
  • niewyrównane nadciśnienie tętnicze;
  • niewydolność serca;
  • choroba niedokrwienna serca.

Masz problem z alkoholem? Wezwij KacDoktora!

Szukasz profesjonalnej pomocy w walce z uzależnieniem od alkoholu? KacDoktor to firma oferująca wszywanie esperalu w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Wyróżnia ją indywidualne podejście do pacjenta i jego potrzeb. Z tego też powodu z usług KacDoktora można skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a doświadczony medyk przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut.

W KacDoktorze możesz także skorzystać z odtrucia alkoholowego, które jest szczególnie polecane przez implantacją wszywki. Odpowiednio dobrane kroplówki dożylne umożliwiają nie tylko wypłukanie resztek alkoholu w organizmu, ale także uzupełnienie ważnych witamin i antyoksydantów, ułatwiających regenerację.

Walczysz z nałogiem? Wszywka alkoholowa wspomoże Twoje starania o abstynencję!

Dodaj komentarz

Porada Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 461
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy inspiracja Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wszywka alkoholowa – czy ta metoda całkowicie odeszła już do lamusa?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Bruno Adamczyk
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Super artykuł
Zamierzam właśnie umyć wszystkie nagrobki mojej rodziny
Rower dla dziecka powinien być bezpieczny. Jeśli dziecko nie...
Fajna choinka DIY :)