Najlepsze Porady RodzinaŻwacze wołowe dla psa

Żwacze wołowe dla psa

Żwacze wołowe dla psa

Na rynku sprzedaży jest dostępnych wiele przekąsek dla czworonożnych pupili. Niestety ich zdecydowaną większość dominują kaloryczne smakołyki, które mogą zaszkodzić zdrowiu piesków. Większość właścicieli psów chce, aby jego pupil rozwijał się prawidłowo fundując mu zdrowe i smaczne przekąski. Podając psu żwacze wołowe mamy pewność o jakości produktu, przy czym możemy swojemu przyjacielowi podawać smaczek do przegryzienia, bez obaw o jego wagę.


test1

Żwacz jest jedną z komór żołądka przeżuwaczy, którą zajmują liczne orzęski oraz bakterie symbiotyczne. Biorą one udział w rozkładzie celulozy, a ten proces ma niebagatelne znaczenie wśród zwierząt roślinożernych. Poprzez organizmy znajdujące się w ich żołądkach mogą całkowicie wykorzystywać błonnik do własnych celów energetycznych, a suszone żwacze wołowe są po prostu idealnym urozmaiceniem diety niejednego czworonoga. Żwacze wołowe dla psa kupisz w sklepie John Dog: https://johndog.pl/produkt/suszony-gryzak-dla-psa-zwacze-wolowe/

Naturalną psią potrzebą jest gryzienie, w momencie, gdy piesek nie ma zapewnionych rzeczy do gryzienia, obgryza dosłownie większość przypadkowych przedmiotów. Dlatego, aby nie dopuścić do takich sytuacji właściciele psów powinni nieustannie zapewniać właściwe przekąski swoim pupilom, które będą stawiały opór podczas ich gryzienia, co z pewnością zadowoli zwierzaka. Bezkonkurencyjną propozycją są żwacze wołowe stanowiące dla większości pupili smakowity gryzak. Częstując je nimi regularnie gwarantujemy im zdrowe zęby, a także tj. redukcje kamienia nazębnego oraz masaż dziąseł i mięśni żuchwy. Żwacze wołowe pomimo ich wcześniejszej obróbki i późniejszemu suszeniu nie tracą wartości odżywczych. Ponadto ich regularne stosowanie korzystnie wpływa na florę bakteryjną całego przewodu pokarmowego. Idealnie sprawdzają się, gdy u pieska występuje nadwrażliwość jelit, biegunka, czy też inne problemy z trawieniem. Natomiast u nieco wybrednych psów żwacze pobudzają apetyt. Mogą stanowić pewnego rodzaju bonusy podczas szkoleń i być niezbędnym dodatkiem do motywacji i wykonywania ćwiczeń. Żwacze wołowe są bogatym w białko i niezbędnym w witaminy z grupy B wartościowym uzupełnieniem psiej diety, z uwagi na to, że mają one w sobie 70-80% białka, co stanowi naturalny, a zarazem lekkostrawny przysmak dla piesków w różnym wieku poczynając od szczeniaka, już po dorosłego psa. Dawkowanie ich jest dowolne, gdyż może być podawany pupilowi każdego dnia zastępując tym samym gryzak.

Co ważne, systematyczne podawanie psu żwaczy może wyeliminowywać u nich odruch zjadania odchodów. Tym samym dostarczając psu niezbędnych smakołyków bogatych w zdrowe kultury bakterii jego organizm będzie na tyle nasycony, że nie będzie odczuwał potrzeby szukania dodatkowych składników odżywczych, które mogą się znajdować choćby w resztkach pokarmowych.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Najważniejsze przed ślubem jest to żeby obrączek nie zapomnieć :D
Bardzo przydatne porady dla tych, którzy maja zamiar kupienia...
te malutkie króliczki wyglądają przeuroczo chcę dostac takiego...
Przed ślubem to jedna z najważniejszych rzeczy żeby wszystko...