Najlepsze Porady RozrywkaJak fotografować? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak fotografować?

Jak fotografować? © pixabay.com

Masz w domu aparat, jednak nie wiesz jak z niego prawidłowo korzystać? Obwiniasz go za wykonywanie kiepskich zdjęć? A może od dawna chcesz się zająć fotografią, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy Ci jak fotografować.


Jaki aparat jest najlepszy?

Aparat jest istotnym narzedziem, bez którego zdjęcia się nie da zrobić. Jednak pamiętaj, że to od umiejetności wiele zależy. Jeśli nie jest on więc w jakiś sposób uszkodzony i nie utrudnia wykonywania fotografii, na razie nie wymieniaj go na profesjonalną lustrzankę. Zacznij naukę na takim sprzęcie, jaki masz. Po prostu dobrze go poznaj, próbuj wykonywać zdjęcia w kazdym trybie, przy zmianie wielu opcji. Eksperymentuj ze światłem oraz otoczeniem. Sam zobaczysz wówczas, jak zrobić dobre zdjęcie posiadanym aparatem. 

Zasada mocnych linii

Kiedy wiadomo, że zdjęcie jest dobrze wykonane? Wystarczy na nie spojrzeć. Wyobraź sobie, ze rysujesz na nim planszę jak do gry w kółko i krzyżyk. W miejscu przecięcia linii powinny się znaleźć główne punkty Twojego zdjęcia czyli np.: osoby, zabytki, rośliny, budynki, mosty i inne. To bardzo prosta zasada, a pozwala uczyć się kompozycji na zdjęciach. Wówczas żaden ważny element nie zostanie ucięty ani pominięty. Na początku będzie Ci trudno tak robić zdjęcie, by mocne linie obejmowały to, co ważne. Jednak z czasem przestaniesz o tym mysleć i będzie Ci to przychodziło naturalnie. Oczywiście musisz dbać też o to, by zdjęcia posiadały odpowiednią ostrość oraz były proste. Kiedy już to wszystko opanujesz, zaczniesz robić świetne zdjęcia i bawić się fotografią.

Dodaj komentarz

Jak fotografować?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 7
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Porada Jak fotografować?
Dodano:
facebook like 705
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak fotografować? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak fotografować?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Dawid
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przymierzam się, aby zakupić aparat. Fotografowanie sprawia mi przyjemność.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Przymierzam się, aby zakupić aparat. Fotografowanie sprawia mi...
porada: Jak biegać?
Czy porada Jak biegać? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny...
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...