Najlepsze Porady RozrywkaJak narysować drzewo? Ocena 4 na podstawie 6 komentarzy

Jak narysować drzewo?

Jak narysować drzewo? @unsplash

Drzewo jest stosunkowo łatwym obiektem do narysowania, ma zazwyczaj nieregularny kształt więc nie musimy tak bardzo przejmować się jego szczegółami. Drzewo tak jak i każdą inną rzecz można rysować ze zdjęcia, ale znacznie ciekawsze i dużo przyjemniejsze może być szkicowanie w plenerze. Wyjście na zewnątrz pozwoli nam zdecydować się na jeden z wielu okazów i wybrać dogodną lokalizację, kąt i odległość od naszego "modela".

Do narysowania drzewa potrzebne nam będą podstawowe przybory takie jak - biały karton, ołówek lub węgiel i gumka, warto zabrać też twardą podkładkę, która ułatwi nam rysowanie w plenerze.


Od czego zacząć?

Od czego zacząć?@unsplash

Gdy już wybierzemy odpowiedni obiekt, znajdźmy wygodne miejsce do rysowania. Należy pamiętać, że proces rysowania może nam zając dłuższą chwilę, dlatego ważne jest aby przyjąć stabilną pozycję w której dłużej wytrzymamy. Oprócz tego, że będziemy czuć się komfortowo, przyniesie to również korzyści dla naszego rysunku - gdybyśmy musieli często zmieniać pozycję, zmienialibyśmy również perspektywę co uniemożliwiło by nam stworzenie prawidłowego szkicu. 
Gdy już znajdziemy odpowiedni obiekt i miejsce przystępujemy do szkicowania. Miękkim ołówkiem delikatnie zaznaczamy kształt drzewa zaczynając od pnia, dla ułatwienia możemy podzielić go na osobne bryły które następnie połączymy wymazując niepotrzebne linie. Następnie możemy przejść do liści - nieregularną linią zaznaczamy zarys korony oraz bardziej charakterystyczne fragmenty - np wystające gałęzie.

Ostatnie poprawki

Ostatnie poprawki@unsplash

Gdy już mamy wstępny szkic możemy przejść do dopracowywania naszego dzieła. Przyglądnijmy się dobrze naszemu drzewu i zobaczmy z której strony pada na nie światło. Cienie na pniu i liściach zaznaczmy mocniejszymi liniami (można do tego również użyć węgla), z kolei miejsca bardziej oświetlone pozostawmy niezarysowane. Warto również zaznaczyć otoczenie: podłoże i tło. Jeśli obok naszego obiektu znajdują się też inne drzewa rysujemy je delikatniejszymi liniami - im bardziej są one oddalone tym bardziej niedbale możemy je zaznaczyć. Trzeba pamiętać aby nie przesadzić z ilością i linii - dobrze byłoby gdyby biegły w jedną stronę. Starajmy się również nie rozmazywać ołówka czy węgla bo może to obniżyć estetykę naszego rysunku.

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatne porady

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Fajnie opisane krok po kroku

Porada Jak narysować drzewo?
Dodano:
facebook like 298
facebook unlike 1

Czy opis porady Jak narysować drzewo? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak narysować drzewo?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jak narysować drzewo?
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Iga
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Rysowanie drzewa zawsze mi nie wychodziło. Spróbuje postępowac według tych poleceń.

Kasia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Teraz już wiem jak narysować ładne drzewko


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy porada Jak chodzić w Pokemon GO? przydała Ci się ? Może...
Dzień ślubu to bardzo zabiegany dzień, dlatego lepiej...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
Czy nasza porada Jak wykonać gwiazdy z papieru? pomogła Ci się...