Najlepsze Porady RozrywkaJak oszczędzać na rozrywce? Ocena 4 na podstawie 4 komentarzy

Jak oszczędzać na rozrywce?

Jak oszczędzać na rozrywce? Oszczędności

Kino, teatr, koncerty, książki to ważne aspekty życia każdego wykształconego człowieka. Jednakże co zrobić, kiedy nie mamy tak dużo pieniędzy, aby swobodnie korzystać z wydarzeń rozrywkowych oraz kulturalnych? Jeśli wszystko zaplanujemy z głową, nie trzeba będzie rezygnować z wakacyjnego wyjazdu na rzecz oddawania się swojemu hobby. Niekiedy wystarczy odrobina ciekawości i poświęconego czasu, aby znaleźć tańsze alternatywy. Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczenia w komentarzach?


1. Korzystaj ze zniżek
Galerie sztuki, teatry, a coraz częściej nawet kina oferują zniżki, z których może skorzystać student, emeryt, jak również rodzina z dziećmi. O dokładnych informacjach na ten temat można przeczytać na stronach internetowych poszczególnych placówek lub dowiedzieć się w kasach biletowych.

2. Tanie dni
Coraz więcej kin organizuje tzw. tanie dni. Warto dowiedzieć się, kiedy są organizowane, aby na warty zobaczenia film wybrać się tylko za połowę ceny. Obniżki cen są znaczące, ponieważ można kupić dwa bilety w cenie jednego. Dodatkowo w poszczególnych kinach we wczesnych godzinach emeryci mogą kupować tańsze bilety.

3. Przecenione książki
Jeśli jesteś zapalonym molem książkowym, który uwielbia kolekcjonować egzemplarze wybranych dzieł, zachęcamy do korzystania z księgarni z tanimi książkami. Za używane książki w idealnym stanie można zapłacić nawet połowę taniej niż w prestiżowej księgarni.

4. Zmień operatora
Warto poświęcić chwilę czasu na przeglądnięciu ofert poszczególnych operatorów telewizyjnych oraz internetowych. Za rozrywkę można płacić nawet połowę mniej niż dotychczas, jeśli w skuteczny sposób wyszukamy atrakcyjne oferty.

5. Czytaj książki za darmo
Chociaż ceny książek są nieraz powalające, to jednak nie jest to powód, aby z nich całkowicie zrezygnować. Warto korzystać z wypożyczalni książek oraz bibliotek stacjonarnych — ciekawym pomysłem jest wymienianie się książkami z przyjaciółmi. Alternatywnym pomysłem jest kupno czytnika e-booków - w internecie znajdziemy sporo darmowych książek, szczególnie noszących miano klasyków.

6. Omijaj modne kurorty
Wakacje kojarzą nam się z latem, jednakże warto zainwestować w wyjazd wtedy, gdy ceny w pensjonatach i kurortach będą najniższe. Ponadto warto zadbać o tani dojazd do miejsca docelowego, np.: jednym samochodem z przyjaciółmi lub wcześniej zarezerwowanym busem.

Dodaj komentarz

Porada Jak oszczędzać na rozrywce?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 660
facebook unlike 1

Czy porada Jak oszczędzać na rozrywce? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak oszczędzać na rozrywce?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jak oszczędzać na rozrywce?
Dodano:
facebook like 15
facebook unlike 1

Ada
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Często wybierając kino patrzę, czy dostępne są jakieś zniżki w poszczególne dni tygodnia.

Felix
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na pewno zastosuje się do tych porad, żeby wydawać trochę mniej niż zwykle


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Jeśli ktoś zastanawia się kiedy nosić spinki do mankietów to...
Po co ćwiczyć kaligrafie co to jest przedszkole, czym brzydszy...
Czy porada Jak oszczędzać na rozrywce? przydała Ci się ? Może...