Najlepsze Porady RozrywkaJak się ubrać do teatru? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak się ubrać do teatru?

Jak się ubrać do teatru? https://pixabay.com/

Teatr jest szczególnym miejscem. Dobra sztuka pozwala zapomnieć o codzienności i przenosi nas do zupełnie innego świata. Każdy kto lubi chodzić do teatru na pewno przyzna, że to doskonała rozrywka, a także miejsce przemyśleń na temat życia. Jedak w teatrze obowiązuje kilka zasad, co czyni to miejsce jeszcze bardziej szczególnym. Chodzi tu przede wszystkim o ubranie, które w teatrze nie powinno być takie, jak na co dzień. 


Elegancja przede wszystkim

Ubiór do teatru powinien być elegancki. To miejsce, gdzie spotykamy się z kulturą wysoką, ze sztuką, i wymaga to od nas starannie dobranego stroju. Kobiety mogą wybrać sukienkę czy też spódnicę z elegancką bluzką albo spodnie w parze z koszulą. Mężczyźni powinni przyjść do teatru w ciemniejszych spodniach, nie koniecznie tych od garnituru, ale też nie zwykłych przecieranych jeansach, oraz koszuli. Opcjonalnie mogą ubrać się w marynarkę. Niektórzy chodzą do teatru bardzo elegancko, w garniturze czy garsonce, inni trochę mniej oficjalnie, jednak o odpowiedni strój do teatru należy zawsze zadbać. 

Przesada nie jest wskazana

Na pewno nie powinno się przesadzać w ubiorze z krzykliwymi kolorami czy biżuterią. We wszystkim należy zachować umiar. Kobiety nie powinny się zbyt mocno malować. Teatr to takie miejsce, gdzie umiar jest kluczowy. Obojętne czy wybieramy się na komedię czy dramat, to warto swoim strojem podkreślić jak wyjątkowym miejscem jest teatr i jak niesamowitym przeżyciem jest obserwowanie gry aktorskiej. Wyjście do teatru jest okazją do zapomnienia o codziennych sprawach, a elegancki, subtelny ubiór ma podkreślać, że przychodzimy do nietypowego miejsca. Nie zwracajmy na siebie uwagi ubiorem, bo nie o to chodzi w wyjściu do teatru, ale o czerpanie korzyści z obcowania ze sztuką obserwowaną na żywo.

Dodaj komentarz

Kasia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie wiedziałam jak się ubrać do teatru, a właśnie się tam wybieram. Dzięki za poradę.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Zgodzę się z Panem Aleksandrem
Ja zawsze robiłem to tak, że kartka a4 na pół wzdłuż dłuższego...
Przychodzi baba do lekarza, a lekarz też baba
Może nauczę się w końcu jak gwizdać na palcach.