Najlepsze Porady RozrywkaJak tasować karty?

Jak tasować karty?

Jak tasować karty? © pixabay.com

Gra w karty nie tylko jest świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego, ale również rozwija naszą sprawnośc intelektualną. Warto więc od czasu do czasu zagrać z kims dla rozrywki. To rozrywka zarówno na wieczory ze znajomymi, jak i wakacje z rodziną. Najtrudniejszym elementem gry w karty wydaje się jednak ich tasowanie, a jest ono bardzo ważne, by karty sie nie powtarzały. Jak więc tasować karty?

 


Kiedy tasujemy karty?

Tak naprawdę tasować karty powinniśmy przed każdym ich wyjęciem z pudełka lub przed schowaniem na następny raz. Wówczas zawsze będziemy pewni, że karty są pomieszane. Ich przetasowanie pozwala na sprawiedliwą grę, w której nie wiadomo, jaka karta sie trafi. To istotny element tej rozrywki. Poza tym tasowanie kart to także umiejetność, którą można zaskoczyć znajomych. Niektórzy opanowują ja do perfekcji i mają się czym pochwalić. 

Najłatwiejsze sposoby na tasowanie

Umieść połowę kart w jednej dłoni a resztę trzymaj w drugiej. Następnie przetasuj karty wsuwając jedną ich połówkę w drugą, ale tak, by karty zachodziły za siebie. Wówczas się wymieszają. Powtórz czynność kilkakrotnie. Na początku się nie przejmuj, jeśli nie wychodzi. To kwestia wprawy. Zawsze możesz ćwiczyć tasowanie nawet kiedy nie grasz w karty, by zaskoczyć znajomych jak sprawnie Ci to wychodzi, gdy znów zagracie. Innym sposobem na tasowanie kart jest rozdzielenie ich na połowę i położenie krótszą krawędzią przy sobie. Następnie odchylamy obydwie sterty i przybliżamy karty do siebie. Puszczając je powoli sprawimy, że karty zaczną za siebie zachodzić. To prostszy sposób, ale może nieco niszczyć nasze karty. Stosujmy go więc na zmianę z podanym wcześniej. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Najlepszym chcę naprawdę być jak nigdy dotąd nikt
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ja nie wiem ale znam kogoś kto wie
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.