Najlepsze Porady RozrywkaJak zapakować prezenty?

Jak zapakować prezenty?

Jak zapakować prezenty? https://pixabay.com/

W grudniu często rozdajemy sobie prezenty. A każdy z nich chcemy odpowiednio zapakować żeby wyglądał efektownie i wywołał jeszcze większą radość. Zwłaszcza, kiedy prezenty mają dość nieregularne kształty, to trzeba się trochę natrudzić, by znaleźć dla nich odpowiednie opakowanie. Mamy jednak kilka pomysłów na zapakowanie prezentów, które mogą Ci pomóc. 


Pudełko odpowiedniej wielkości

To chyba najprostszy sposób na zapakowanie prezentu. Kup odpowiedniej wielkości pudełko i włóż do niego przedmiot albo kilka przedmiotów, tylko musisz sprawdzić czy na pewno się pomieszczą. Pudełka można obecnie kupić w różnych formach - kwadratowe, prostokątne, okrągłe, a nawet inne. Co więcej mają różne kolory i wzory, więc nawet nie trzeba ich zapakowywać w dodatkowy papier.Tak tradycyjnie opakowane prezenty mają swój urok. Możesz więc kupić zwykłe, szare pudełko i kolorowy papier. Prezent wówczas warto przewiązać wstążką i zrobić kokardę albo nakleić gotową kokardę na środku. 

Torebka na prezent

Papierowa torebka także nie wymaga wiele zachodu. Kupujemy tą odpowiedniej wielkości i gotowe. Wiele torebek ma karteczki, na których można napisać dla kogo jest prezent albo odpowiednio go zadedykować bliskiej nam osobie. W sklepach jest szeroki wybór torebek, nawet tych najbardziej oryginalnych, które są bogato zdobione. 

Folia do pakowania

Folia do pakowania sprawdza się, kiedy przedmioty, które chcemy podarować mają nieregularne kształty. Wówczas nie mieszczą się w pudełku, a nawet w torebce, którą zniekształcają i nie wygląda zbyt ładnie. Po prostu kup kolorową folię do pakowania i zrób z prezentu "cukierka", owijając go i zawiązując po bokach sznurkiem albo wstążką. Możesz także zebrać folię i związać ją na samej górze prezentu w kształt "bombki". 

Szary papier albo gazeta

Prezenty można zapakować szarym papierem, który dostaniesz w każdym papierniczym lub na poczcie. To świetny pomysł na zapakowanie butelki z alkoholem, pudełek i innych różnych przedmiotów. Po prostu wytnij odpowiedni fragment i zawiń całość, sklejając boki taśmą. Tak samo możesz zapakować prezent w gazetę. Będzie wyglądać jeszcze oryginalniej. Co najlepsze na takim prezencie łatwo napiszesz dedykacją, życzenia lub z jakiej okazji jest prezent. Wystarczy czarny marker. 

Papierowa torebka

Kup papierową torebkę, ale taką z szarego papieru z zamykaną górą. Teraz wytnij z kolorowego papieru pyszczek, uszy i oczy. Na koniec z tektury wytnij długie rogi i przyklej wszystko w odpowiednim miejscu. Rogi po bokach, pyszczek i inne elementy na środku torebki. Gotowe. Właśnie zrobiłeś torebkę-renifera, która będzie świetnie wyglądać. 

Idziemy na łatwiznę

Nie masz pomysłu na zapakowanie prezentu, czasu albo zdolności manualnych. Nic nie szkodzi. W większości miejsc prezenty pakowane są na miejscu. Poproś o to sprzedawcę.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Zapamiętam na przyszłość
porada: Jak biegać?
Bieganie jest świetnym sportem. Zaczęłam biegać dwa miesiące...
Sylwester w domu nie musi być nudny, wystarczy np. tematyczna...
Dobrze jest ubrać się w elegancki garnitur w kolorze czarnym...