Najlepsze Porady RozrywkaJak zrobić banki mydlane? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak zrobić banki mydlane?

Jak zrobić banki mydlane? @pixabay

Cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Puszczanie baniek mydlanych to świetny pomysł na zabawę z całą rodziną. Kto z nas tego nie uwielbia - delikatne, przeźroczyste bańki unoszą się z wiatrem mieniąc się przy tym feerią barw - świetna rozrywka dla dzieci, ale również dorosłych. Płyn i przyrządy do robienia baniek mydlanych można kupić nawet w kiosku, ale może warto je przygotować samemu - wtedy zawsze będą pod ręką. Przedstawiamy przepis na płyn do robienia baniek mydlanych oraz instrukcję przygotowania narzędzi do ich tworzenia. 


Przygotowanie płynu

Przygotowanie płynu@unsplash

Niezbędnym składnikiem do zrobienia naszego płynu jest oczywiście woda. Możemy użyć zwykłej kranowej, ale pamiętając o tym, że może ona mieć różną twardość zalecamy użycie wody destylowanej. Można ją kupić w supermarkecie lub na stacji benzynowej. Kolejny podstawowy składnik to płyn do mycia naczyń - dobrze sprawdzi się dobrze nam znany Ludwik, ale warto samemu wypróbować, który będzie nam najlepiej odpowiadał. Warto również dodać do naszej mieszanki glicerynę lub cukier (zwykły lub puder) - składnik ten sprawi, że bańki będą się dłużej trzymać. Do płynu do mycia naczyń można dodać również np. płyn do podłóg. 

A oto proporcje w jakich należy wymieszać nasze składniki:
- 1 litr wody
- 2 łyżki płynu do mycia naczyń
- 1 łyżka gliceryny lub cukru (zwykłego lub pudru)

Przyrząd do robienia baniek

Przyrząd do robienia baniek@unsplash

Zrobić go można z wielu rzeczy, które każdy z nas może znaleźć w domu. Począwszy od zwykłego zagiętego drucika, po plastikowe słomki z rozciętymi końcami, metalowe wieszaki, trzepaczki, łyżki z dziurkami czy plastikowe butelki. Wszystko zależy od naszej kreatywności czy tego jak duże bański chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy stworzyć na prawdę duże "okazy" warto przygotować narzędzie złożone ze sznurka i plastikowych słomek przez które je przewleczemy. Dzięki użyciu sznurka będziemy mogli stworzyć przyrząd do robienia na prawdę dużych baniek.

Inny sposób na stworzenie takiego przyrządu to przymocowanie za pomocą taśmy bawełnianego sznurka (np o długości 2 m) do dwóch kijków długości ok 50 cm. Powinniśmy otrzymać obręcz którą będziemy mogli zanurzać w płynie i dzięki której powstaną okazałe bańki.

Jak widać jest wiele przepisów na stworzenie pięknych baniek mydlanych. Wystarczy odrobina chęci i zabawa gwarantowana! :)

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Fajny artykuł

Porada Jak zrobić banki mydlane?
Dodano:
facebook like 613
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak zrobić banki mydlane? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić banki mydlane?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jak zrobić banki mydlane?
Dodano:
facebook like 14
facebook unlike 1

Ada33
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Woda z mydłem coś z okrągła dziurką i zacząć dmuchać


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Na pewno zastosuje się do tych porad, żeby wydawać trochę...
I to są właśnie kluczowe powody dlaczego nie warto pić alkoholu.
Uwielbiam jeździć przyczepą. Nie wyobrażam sobie wakacji bez...
Czy inspiracja Jaki lokal wybrać na imprezę firmową? przydała...