Najlepsze Porady RozrywkaJakie filmy dokumentalne warto oglądnąć? Ocena 4 na podstawie 6 komentarzy

Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć?

Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć?

Często zasiadamy przed ekranami, by choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i uciec do krain powstałych w wyobraźni utalentowanych twórców. Od czasu do czasu warto jednak zdecydować się na film dokumentalny, aby lepiej poznać otaczający nas świat oraz kulisy historycznych lub aktualnych wydarzeń.


Rodzinny dramat z chorobą w tle

„Kochana mamusia nie żyje” to materiał, który z pewnością bardzo poruszy każdego widza. Ukazuje prawdziwą historię Dee Dee Blanchard i jej córki – Gypsy. Chorowita, wymagająca ogromnej troski dziewczyna budziła w ludziach współczucie i chęć pomocy. Jednak jej z pozoru kochająca matka skrywała wstrząsającą tajemnicę. Przez lata podawała podopiecznej środki zwiotczające mięśnie i ogromną ilość leków, by móc pozorować chorobę dziecka i tym samym znaleźć się w centrum zainteresowania otoczenia jako opiekuńczy rodzic. W końcu zdesperowana ofiara postanowiła zemścić się na swojej oprawczyni. Ten film dokumentalny jest wyjątkowo emocjonalny, zwłaszcza że występują w nim nie aktorzy, lecz osoby, które rzeczywiście były uczestnikami i świadkami tamtych wydarzeń.

Rewolucja w medycynie?

„Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi” to opowieść o Elizabeth Holmes, która twierdziła, że odkryła coś, co na zawsze odmieni świat nauki. Kobieta, która w wieku dziewiętnastu lat otworzyła firmę Theranos, pracowała nad bezbolesnym pobieraniem i szybką analizą krwi. W małej skrzynce o nazwie Edison z jednej kropli w ciągu zaledwie kilku minut miało być wykonywane aż 200 testów. Wszystko po to, aby ludzie mogli żyć dłużej w lepszym zdrowiu i nigdy nie otrzymywali zbyt późnej diagnozy. Holmes zdobyła zaufanie ludzi, dzięki czemu jej firma była warta 9 miliardów dolarów. Jak się okazało, cudowny produkt był mistyfikacją, a całe odkrycie wielkim kłamstwem.

Niebezpieczne plotki i fałszywe informacje

Niezwykle szybko rozprzestrzeniające się doniesienia internetowe, medialne i prasowe mogą być błogosławieństwem albo przekleństwem. Wszystko zależy od tego, czy są one prawdziwe i nie mają na celu zniszczenia czyjegoś wizerunku. „Postprawda: dezinformacja i koszt fake newsów” podejmuje trudny temat wpływu teorii spiskowych na przeciętnego obywatela Stanów Zjednoczonych. Ponoć można użyć sfabrykowanych informacji jako broni, ponieważ mają ogromny wpływ na opinię publiczną. Niestety prawdziwą cenę płacą za to osoby będące na celowniku ludzi, którzy wymyślają te chwytliwe tematy. W dokumencie przedstawione zostały ofiary tych zjawisk oraz propagatorzy tzw. fake newsów. Opinie ekspertów i dziennikarzy pozwalają spojrzeć na sprawę w szerszym kontekście i docenić rolę osób rzetelnie opisujących rzeczywistość. 

Ogólna wiedza na temat wydarzeń z różnych stron świata może okazać się bardzo przydatna. Oglądanie dokumentów to doskonała okazja do poszerzenia swoich horyzontów.

Dodaj komentarz

Porada Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 298
facebook unlike 1

Czy porada Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jakie filmy dokumentalne warto oglądnąć?
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 1

a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Ada
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Uwielbiam filmy dokumentalne.

Karolina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Uwielbiam po latach oglądać dawne hity kinowe.

Hubert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja lubię oglądać filmy historyczne, najczęściej o II wojnie światowej.

Marysia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Oglądałam "kochana mamusia nie żyje" i oceniam ten film 10 na 10. Świetna historia na film, jednak przeraża tym iż wydarzyła się na prawdę.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
Ciężka decyzja dla mężczyzn.