Najlepsze Porady RozrywkaJakie kwiaty na walentynki? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jakie kwiaty na walentynki?

Jakie kwiaty na walentynki?

Walentynki to czas, kiedy zakochani głośno mówią o swoich uczuciach, to czas, obdarowywania ukochanej osoby upominkiem, który sprawi radość i podkreśli szczególne relacje. Najpopularniejszym prezentem wręczanym w tym dniu jest bukiet świeżych kwiatów. Jednak czy na pewno wiadomo jakie kwiaty wybrać, aby nie popełnić foux pa. Zważając na symbolikę kwiatów warto kierować się kolorem niżeli rodzajem, ponieważ upodobania kobiet są różne i niekoniecznie każda przepada za klasyką.
Domeną walentynek jest kolor czerwony. Tak jak czerwone jest serce tak podarowane kwiaty powinny być koloru czerwonego, ponieważ oznaczają miłość aż po grób i całkowite zaangażowanie. Każdy rodzaj kwiatu w tym kolorze będzie jednoznacznie wskazywał na gorące i szczere uczucie.


Biały kolor kwiatów oznacza pełny szacunek i zamiłowanie. Warto podarować je kiedy chcesz podziękować drugiej osobie za jej obecność i pokazać Twoje szczególne uznanie.


Błękitne kwiaty są oznaką wierności, wręczając piękny bukiet błękitnych róż partnerka może odebrać to jako wyjątkowy gest oddania.


W ten dzień nie zaleca się wręczania kwiatów w kolorze żółtym (chyba, że jest to ulubiony kolor obdarowywanej), ponieważ żółty jest oznaką złych intencji, zazdrości i nieufności.


Jeśli chcesz obdarować kogoś, kogo lubisz, ale nie zależy Ci na wyznawaniu wielkich uczuć, wybierz kwiaty w kolorze różowym. Kolor różowy jest pośrednim kolorem między bielą, a czerwienią, mówi o uczuciach jednak niejednoznacznie. Głównym znaczeniem jest przyjaźń, a bukiet różowych kwiatów oznacza, że osoba, która Ci go wręcza bardzo Cię lubi.


Natomiast jeżeli pragniesz podarować niezobowiązujący bukiet, który będzie miłym, ale nic nie znaczącym prezentem, zdecyduj się na kolorową wiązankę. Będzie to miły i niezobowiązujący gest.


Róża

Róża

Najpopularniejszym kwiatem wybieranym w dniu zakochanych jest róża. Jest to prawdopodobnie najromantyczniejszy z kwiatów. Wręczenie jej jest równoznaczne z wyznaniem miłości i pokazaniem, że obdarowana osoba jest bardzo ważna. Jeśli łączą Cię bliskie relacje z wybranką warto zdecydować się na bukiet klasycznych czerwonych róż.

Tulipan

Tulipan

Podobnie jak róża są przejawem miłości i oddania. Tulipany są również zapowiedzią czegoś nowego, ponieważ są przedstawicielami wiosny. Warto wybrać duży bukiet tulipanów na początku związku, gdyż będą symbolizować rozkwitający związek i miłość.

Frezja

Frezja

Jeśli pragniesz wyjść poza schemat przy wyborze kwiatów lub Twoja wybranka nie przepada za klasyczną różą, warto zwrócić uwagę na frezje. Oznaczają one szacunek, uznanie i radość, poza tym są piękne i wyjątkowo trwałe, dzięki czemu będą dłużej cieszyć oko ukochanej.

Goździk

Goździk

Goździki są wyjątkowymi kwiatami, pełnymi finezji i lekkości. Podarowanie ich oznacza zauroczenie i obietnicę. Jeśli zwracasz uwagę na symbolikę kolorów to nie decyduj się na goździki wielobarwne, ponieważ oznaczają odmowę przez co mogą zostać opacznie zrozumiane. Standardowo płomienna czerwień oznacza gorąca miłość dlatego zazwyczaj te wybierane są na prezent w Walentynki.

Orchidea

Orchidea

Orchidee są kwiatami o wyjątkowym wyglądzie, prezentują elegancje i wyrafinowanie. Warto podarować je kobiecie, która ma świetny gust i klasę. Orchidea oznacza również uwodzenie, dlatego należy kierować się rozwagą przy ich wyborze.

Decydując się na jakiekolwiek kwiaty warto pamiętać o kilku zasadach:

  • kieruj się upodobaniami wybranki, nie decyduj się na rodzaj, którego nie lubi tylko dlatego, że to Walentynki
  • wybieraj świeże kwiaty, wyjątkiem jest dołączanie do wiązanki jednego sztucznego kwiatu, który sugeruje miłość dopóty wszystkie kwiaty z bukietu nie uschną - bardzo popularne i romantyczne
  • kwiatów powinna być nieparzysta liczba, ponieważ te w parzystej kompozycji dedykowane są zmarłym. Wyjątkiem stanowi rocznica lub uroczystość, która sugeruje liczbę np. 40 urodziny czy 6 rocznica ślubu.
  • wręczając bukiet zrób to kwiatami zwróconymi ku górze

Dodaj komentarz

Porada Jakie kwiaty na walentynki?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 606
facebook unlike 1

Czy opis porady Jakie kwiaty na walentynki? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie kwiaty na walentynki?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jakie kwiaty na walentynki?
Dodano:
facebook like 10
facebook unlike 1

a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Lidka
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Goździk może być oryginalnym kwiatem na walentynki.

Lidia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepszym wyborem będzie róża albo tulipan według mnie najładniejsze


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Skorzystam z artykułu, żeby wybrać film na wieczór.
Często wybierając kino patrzę, czy dostępne są jakieś zniżki w...
Czy nasza porada Jak ubrać się na basen? pomogła Ci się ? Może...
Czy inspiracja Jak ćwiczyć mięśnie kegla? przydała Ci się ?...