Najlepsze Porady RozrywkaJakie są korzyści niepicia alkoholu? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jakie są korzyści niepicia alkoholu?

Jakie są korzyści niepicia alkoholu? Alkohol

Dla wielu osób picie alkoholu jest nieodłącznym życia — zarówno tego codziennego w towarzystwie rodziny, jak i życia towarzyskiego. Spotkanie z przyjaciółmi bez piwa, a może randka bez lampki wina? Oczywiście wszystko jest dla ludzi, tak samo alkohol, jednakże pity w umiarkowanych ilościach i z rozsądkiem. Sierpień jest miesiącem trzeźwości, dlatego warto spróbować przestać korzystać z używek, które w nadmiernych ilościach mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Jakie korzyści będziemy czerpać z nie picia alkoholu? Wszystkie dowiesz się z poniższego tekstu!


  • Ogólne zdrowie — brak alkoholu w organizmie przyczyni się do ogólnej poprawy zdrowia. Zauważysz u siebie większą energię do codziennych aktywności oraz będziesz mniej narzekać na bóle głowy, a także bóle brzucha, które mogły być spowodowane zbyt częstym spożywaniem alkoholu.

 

  • Zdrowie psychiczne — alkohol wbrew pozorom nie zabija smutków, lecz pogłębia depresję oraz lęki. Co więcej, osoby, które nie spożywają tego trunku, zauważają u siebie znaczną poprawę samooceny, a także ogólnego nastroju, czyli samopoczucia.

 

  • Lepszy sen — niepijący śpią lepiej, mocniej i dłużej. Zaprzestanie picia alkoholu pozwoli Ci na przespanie ciągiem całej nocy, dzięki czemu z rana będzie znacznie bardziej wypoczęty.

 

  • Stosunki międzyludzkie — osoby, które nie piją alkoholu mogą polepszyć swoje stosunki z otoczeniem, ponieważ abstynenci są uważani za bardziej empatycznych i skupionych na drugim człowieku.

 

  • Oszczędności — alkohol pod każdą postacią jest trunkiem niezwykle drogim. Regularne picie alkoholu związane jest ze sporym wydatkiem budżetowym, a zrezygnowanie z niego może pozwolić zaoszczędzić trochę pieniędzy na wymarzoną podróż lub inne wydatki.

 

  • Mniej alkoholu, więcej czasu — picie alkoholu może negatywnie odbijać się na naszym organizmie, szczególnie jego nadmierne spożywanie, najczęściej skutkuje kacem lub niestrawnościami. Czas, który zazwyczaj przeznaczasz do leczenia kaca, możesz spożytkować w lepszy sposób, np. na rozwijanie swojego hobby.

 

  • Będziesz mniej żałować — abstynenci zauważają, że alkohol, zamiast polepszać problemy osobiste, zazwyczaj je pogarsza. Kolejną kwestią jest sprawa, że niepijący alkoholu nie robią pod wpływem upojenia alkoholowego rzeczy, których mogliby później żałować. Pod wpływem alkoholu często są podejmowane nieprzemyślane decyzje, które później rzutują na nasze zdrowie lub psychikę.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Dobre powody, dla których nie warto pić alkoholu

Porada Jakie są korzyści niepicia alkoholu?
Dodano:
facebook like 66
facebook unlike 1

Czy porada Jakie są korzyści niepicia alkoholu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie są korzyści niepicia alkoholu?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Jakie są korzyści niepicia alkoholu?
Dodano:
facebook like 7
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Wiola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Korzyści jest naprawdę wiele.

Patrycja.-
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

I to są właśnie kluczowe powody dlaczego nie warto pić alkoholu.

Ania
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

O tak, nadmiar alkoholu źle na nas wpływa. Sam alkohol jest też drogi, więc byłaby to dla nas oszczędność.

Bogdan
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja nie pije alkoholu od kliku lat, jest to strata pieniędzy a przede wszystkim zdrowia.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Z appstore albo z google play
Relaks zawsze poprawia moją pamięć. Pozwala się wyciszyć i...
Jeśli ktoś zastanawia się kiedy nosić spinki do mankietów to...