Najlepsze Porady RozrywkaManga i anime — co to jest? Ocena 4 na podstawie 4 komentarzy

Manga i anime — co to jest?

Manga i anime — co to jest? Manga

Pod japońskim słowem „manga” kryje się pojęcie komiksu, natomiast terminem „anime” określa się japońskie filmy animowane. Manga i anime są coraz bardziej popularne — komiksy dostępne są nie tylko w popularnych sklepach z książkami, ale również w publicznych bibliotekach, natomiast anime obejrzymy nawet na Netflixie. Zarówno manga, jak i anime mogą być nietypową formą dla nas Polaków, jednakże jest to świetna okazja na zrozumienie innego kręgu kulturowego i zapoznanie się z tamtejszymi zwyczajami.


Jak powstała manga oraz anime?
Jak już wspomnieliśmy, manga to japoński komiks, który jest niezwykle dynamiczny, a jego klasyczna kolorystyka oscyluje pomiędzy bielą, czernią i szarościami. Za twórcę współczesnej mangi uważa się Osamu Tezuka, który stworzył jedną z najbardziej rozpoznawalnych konwencji mangi, czyli postacie kobiece, które charakteryzują się wielkimi oczami, małymi twarzami oraz wyeksponowanymi atrybutami płci pięknej. Termin anime oznacza natomiast japoński film rysunkowy, który zazwyczaj powstaje na podstawie mangi — występuje w postaci wieloodcinkowych seriali, filmów, a nawet w formacie kinowym. W Japonii mangę czytają prawie wszyscy, ponieważ jest ona podzielona na pozycje dla chłopców, dziewczynek, dorosłych kobiet i mężczyzn. W zależności od grupy docelowej manga przedstawia różnorodne historie, a także kładą akcent na inne kwestie.

Japońskie gatunki
Manga przeznaczona do odbioru młodego chłopaka będzie oscylowała wokół opowieści o wojownikach, sportowcach, a nawet robotach. Natomiast mangi dla dziewczyn skupiają się na emocjach, relacjach bohaterów oraz miłosnych, a także przyjacielskich perypetiach. Historie dla nieco starszej młodzieży zaczynają poruszać ważne tematy miłości, przyjaźni, odróżnienia dobra od zła, a także poszanowania natury. Natomiast mangi z gatunku przeznaczonych dla osób dorosłych nierzadko pełne są przemocy, krwawych scenek pełnych dynamiczności oraz seksu. Samo czytanie mangi jest niezwykle ciekawym doświadczeniem, ponieważ czyta się ją od strony prawej do lewej — tak jak w przypadku tradycyjnego pisma japońskiego.

Dodaj komentarz

Manga i anime — co to jest?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 11
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Porada Manga i anime — co to jest?
Dodano:
facebook like 25
facebook unlike 1

Czy opis porady Manga i anime — co to jest? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Manga i anime — co to jest?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce rozrywki w komentarzu

Robert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Lubię czytać mangi moim zdanie są lepsze niż komiksy o superbohaterach.

Magda
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Uwielbiam Dragon Balla, Naruto oraz wszystkie filmy reżyserowane przez Hayao Miyazaki - są to klasyki anime .


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Do opery to pasuje się ubrać elegancko
Czy porada Jak pobrać Pokemon GO? pomogła Ci się ? Może masz...
Czy nasza porada Wymarzona sala na wesele - jak znaleźć?...
Nie wyobrażam sobie życia bez hobby