Najlepsze Porady RozrywkaO czym pamiętać biorąc ślub latem? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

O czym pamiętać biorąc ślub latem?

O czym pamiętać biorąc ślub latem? Para młoda

Większość par młodych decyduje się na ślub w miesiącach od maja do września ze względu na możliwość wystąpienia przepięknej pogody. Jednakże nie należy zapominać, że środek lata niesie ze sobą wysokie prawdopodobieństwo upałów, które często są przyczyną nieprzewidzianych wcześniej problemów. W poniższym artykule dowiesz się, o czym należy pamiętać, aby ceremonia ślubu oraz planowane wesele przebiegły bez niedogodności.


Zaplanuj odpowiednią godzinę
Warto zastanowić się nad późniejszą porą rozpoczęcia ślubu, np.: o godzinie piętnastej lub szesnastej. W takim przypadku Państwo Młodzi nie będą narażeni na największy skwar, który w połączeniu ze stresem, może doprowadzić do zasłabnięć. Ponadto późniejsze rozpoczęcie ceremonii oznacza więcej czasu na przygotowania. Niezmęczeni upałem goście będą mieć więcej ochoty do zabawy. Ponadto fotograf może uchwycić pięknie momenty na tle zachodzącego słońca podczas robienia zdjęć pamiątkowych.

W co się ubrać?
Z pewnością warto zastanowić się nad strojami lekkimi, przewiewnymi i oddychającymi. Trzyrzędowe garnitury oraz suknie z ciężkiego materiału z ciasnym gorsetem mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Panna młoda może wybrać sukienkę wykonaną z delikatnej koronki lub jedwabiu — w modę wchodzą niestandardowe suknie ślubne o krótszym cięciu. Natomiast pan młody powinien wybrać garnitur w jaśniejszym kolorze, np.: jasnoszarym lub jasnobrązowym. Chodzi o to, aby w wybranych kreacjach czuć się komfortowo oraz nadmiernie się nie pocić.

Klimatyzacja
Jeśli wesele ma odbywać się w okresie wakacyjnym, warto zainwestować w klimatyzowaną salę weselną, która zapewni optymalną temperaturę powietrza, nawet jeśli na zewnątrz panuje upał. To od młodej pary zależy jaką temperaturę ustawią — warto pamiętać, aby klimatyzacja nie została ustawiona zbyt nisko. Zbyt wielka różnica temperatur może doprowadzić do złego samopoczucia lub zaziębienia, gdy goście będą wchodzić i wychodzić z sali.

Lekkostrawne posiłki
Państwo młodzi powinni zdecydować się na owocowe przekąski, zamiast ciężkich ciast z masami. Co więcej, do picia można przygotować mrożone koktajle, jak i lody, które orzeźwią gości. Ponadto warto zorientować się, jaka ochrona pożywienia przed upałem zapewniania jest przez firmę cateringową. Wybrany usługodawca powinien zadbać o to, aby ani jedno danie się nie zepsuło, a jednocześnie zostało podane w elegancki sposób.

Krem z filtrem
Jeśli nie chcą Państwo wyglądać niczym burak na swoim ślubie, warto wszystkie odsłonięte części ciała posmarować kremem przeciwsłonecznym z filtrem. Panna młoda, zamiast welonu może wybrać gustowny kapelusz z szerokim rondem, który uchroni jej twarz, a jednocześnie będzie świetnym dodatkiem do kreacji.

Ślub w okresie letnim może być świetną zabawą, wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio go zorganizujecie i zwrócicie uwagę na problemy, którym można wcześniej zapobiec.

Dodaj komentarz

Justyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zapamiętam na przyszłość


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Moje kupowanie auta wyglądało tak, że na oględziny zabrałam...
porada: Jak biegać?
Bieganie jest świetnym sportem. Zaczęłam biegać dwa miesiące...
Pierwsza randka bardzo stresuje zawsze...
O proszę o tym to nie wiedziałem