Najlepsze Porady RozrywkaPlastikowe doniczki i ich renowacja Ocena 4 na podstawie 4 komentarzy

Plastikowe doniczki i ich renowacja

Plastikowe doniczki i ich renowacja Kwiaty w doniczkach

Planujesz przesadzić rośliny, jednakże okazuje się, że jedyne co posiadasz to stare plastikowe doniczki, które nie wykazują zbytniej estetyki? Oczywiście, jeżeli masz chęci, istnieje wiele sposobów na odnowienie starych doniczek i nie wszystkie związane są z kupnem specjalnej farby. Plastikową doniczkę odnowisz, dzięki przedmiotom, które masz w swoim domu. Czasami wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby doniczka zyskała nowe życie. Jeżeli jesteś zainteresowana, czytaj dalej!


1. Farby w spray
Wygodną i dość tanią opcją jest zainwestowanie w farby w sprayu, które szczególnie dobrze sprawdzą się w zakryciu niewielkich rys i uszczerbków widocznych na doniczce. Takie farby bez problemu znajdziesz w sklepach budowlanych, papierniczych, a nawet plastycznych. Warto postawić na intrygujący kolor farby, np., metaliczny lub z elementami brokatowymi. Pamiętaj, aby przed pomalowaniem doniczki dokładnie ją umyć i osuszyć. Musisz także zapewnić sobie miejsce pracy — porozkładaj stare gazety, które będą chroniły blaty lub podłogi przed ewentualnym zabrudzeniem. Malowanie sprayem doniczki zajmie Ci tylko kilka minut, a efekt będzie powalał.

2. Lakier do paznokci
Masz trochę więcej czasu i mnóstwo lakierów, których data ważności dobiega końca i niespecjalnie nadają się do malowania paznokci? Wlej różne lakiery do paznokci do miski z wodą, a następnie je pomieszaj, aby powstał twój wymarzony wzór. Umytą wcześniej doniczkę zamocz w wodzie, odczekaj chwilę i ją wyciągnij. Lakier powinien przykleić się do powierzchni plastiku, tworząc oryginalne wzory. Pamiętaj, aby doniczkę odstawić do osuszenia.

3. Taśma dekoracyjna
Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli nie chcesz brudzić się farbami, jest wykorzystanie dekoracyjnych taśm, które dostępne są w sklepach stacjonarnych lub internetowych w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów. Obwijaj doniczkę wybraną taśmą lub kilkoma taśmami naprzemiennie, a z pewnością zyska ona nietuzinkowy dekor.

4. Muszle, kamyczki, sznurki
Jeżeli stan doniczki nie jest zły, jednakże wydaje Ci się ona zbyt normalna i nudna, warto poszukać w domu materiałów, które pomogą Ci ją ozdobić. Najprostszym sposobem będzie zaopatrzenie się w klej oraz przedmioty, którymi będzie ozdabiał doniczkę — możesz ozdobić ją w całości sznurkiem lub poprzyklejać do niej wystające muszle i kamyczki na ciepłym kleju.

Dodaj komentarz

Porada Plastikowe doniczki i ich renowacja
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 327
facebook unlike 1

Czy porada Plastikowe doniczki i ich renowacja pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Plastikowe doniczki i ich renowacja? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Plastikowe doniczki i ich renowacja
Dodano:
facebook like 12
facebook unlike 1

a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Basia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Moja renowacja doniczki polegała na tym, że pomalowałam ją srebrną farbą. Super komponował się w niej wrzos.

Klaudia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Plastikowe doniczki, możemy ładnie ozdobić aby kwiat w niej umieszczony jeszcze ładniej wyeksponować.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy inspiracja 4 Zabawy andrzejkowe dla dzieci pomogła Ci się...
Czy opis porady Jak zorganizować fajną sylwestrową imprezę w...
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...