Najlepsze Porady RozrywkaWesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie? Ocena 4 na podstawie 3 komentarzy

Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie?

Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie?

Koronawirus pokrzyżował plany wielu narzeczonym, a usługodawcy z branży ślubnej są sparaliżowani. Śluby i wesela, które miały odbyć się w najbliższych miesiącach 2020 roku, z pewnością są stresującym doświadczeniem dla narzeczonych, którzy nie wiedzą jakie decyzje podejmować — obecnie obowiązuje zakaz zgromadzeń, dlatego tradycyjne wesela organizowane na 100 lub 200 osób są całkowicie poza zasięgiem. Większość narzeczonych swój ślub wraz z przyjęciem planują z dwuletnim wyprzedzeniem, dlatego większość usługodawców jest już zamówiona i zapłacone, są wstępne zaliczki. Wiele osób zdecydowało się na przełożenie wesela na przyszły rok, a nawet na rok 2022 ze względu na małą dostępność interesujących ich usługodawców, jednakże spora część osób pomimo panującej pandemii zdecydowała się powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Poniżej przedstawiamy porady, jak zorganizować przyjęcie w czasach pandemii koronawirusa.


Zachowaj cierpliwość

Ze względu na wiele pytań kierowanych do premiera zapowiedziano, że w najbliższym czasie zostaną doprecyzowane przepisy dotyczące organizowania wesel. Z pewnością nie będą to wesela o dużej liczebności — zalecane jest utrzymywanie dystansu społecznego. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do przyjęć śluby nadal mogą się odbywać — wszystkie dokumenty można sprawnie załatwić w urzędach po wcześniejszym umówieniu się o wydanie wniosków, a w kościele może przebywać większa liczba osób.

Najbliższa rodzina

Nie należy spodziewać się, że branża ślubna wróci w najbliższych miesiącach do normalności, dlatego wszyscy stawiają na to, aby ten ważny dzień świętować wśród najbliższych — kameralne przyjęcie w domu wśród najbliższych, przy których nie trzeba przebywać w maseczkach to na razie najlepsze rozwiązanie. Jeżeli pogoda sprzyja, równie dobrze można pokusić się o zorganizowanie wesela na świeżym powietrzu w obrębie własnej posiadłości. Odpowiednio udekorowany ogród pozwoli zyskać narzeczonym namiastkę weselnej atmosfery.

Maseczki ochronne

Wiele osób przekłada ślub, bojąc się, że będzie on musiał odbyć się w maseczkach ochronnych — na razie jest to nowa rzeczywistość, która według przewidywań pozostanie z nami aż do wynalezienia szczepionki, dlatego warto zadbać o to, aby krawcowa uszyła Pannie Młodej maseczkę ze skrawków sukni ślubnej, natomiast Panu Młodemu pod kolor garnituru.

Zwracaj uwagę na nowe przepisy

Kwestia urządzania wesela Jarosław jest o tyle skomplikowana, że do każdego przypadku trzeba będzie podjeść indywidualnie — dużo zależy od lokalu, w którym będzie odbywało się wesele. Jeżeli dojdzie do odwołania wesela, należy porozmawiać z właścicielami posiadłości na temat zwrotu zaliczki lub do ewentualnego terminu awaryjnego/nowego terminu, w którym odbędzie się wesele. Nie należy podejmować pochopnych decyzji w związku z pandemią — na spokojnie powinniśmy analizować znoszone obostrzenia i czekać aż pojawi się więcej informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Porada Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 665
facebook unlike 1

Czy opis porady Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce rozrywki w komentarzu

Wesele w dobie pandemii, jak zorganizować przyjęcie?
Dodano:
facebook like 9
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Patrycja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przygotowanie wesela w czasie pandemii koronawirusa nie jest takie łatwe. Trzeba zwracać uwagę na ciągle pojawiające się nowe zasady i ograniczenia.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Jako dziecko pamiętam że z rodzeństwem wróżyliśmy sobie z...
Trzeba spróbować
Woda z mydłem coś z okrągła dziurką i zacząć dmuchać
Uwielbiam patrzeć w gwiazdy, zwłaszcza spadające.