Najlepsze Porady Technologie5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro

5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro Jak wygrać aukcję na Allegro

Znasz to uczucie, kiedy udaje Ci się za śmiesznie niską kwotę wylicytować kolekcjonerskie wydanie gry lub książki? Albo u prywatnego sprzedawcy wynajdujesz prawdziwe perełki w postaci oryginalnych i stylowych mebli? Wiemy, że tak. Niemniej jednak nie zawsze idzie tak gładko. Kupowanie za grosze ma wielu zwolenników. Bardzo często stosują oni sprawdzone triki, dzięki którym wygrywają większość aukcji, w których biorą udział. Jak to się dzieje? Co zrobić, aby poprawić swoją skuteczność licytowania? Co jest dopuszczalne, a co nie?


1. Nie patrz na cenę wywoławczą
Wielu sprzedawców jako cenę początkową ustala bardzo często kwotę 1zł, nawet w przypadku dość drogich przedmiotów. Jest to celowy zabieg, mający na celu zebranie jak największego grona zainteresowanych. W rzeczywistości może się okazać, że cena, jaką osiąga przedmiot tuż przed zakończeniem aukcji jest sporo wyższa niż faktyczna wartość danej rzeczy. Zwracaj uwagę na to, ile osób jest zainteresowanych aukcją i zastanów się, czy aby na pewno chcesz w niej uczestniczyć?

2. Podawaj kwoty bez okrągłych końcówek
Taki drobiazg rzeczywiście może zwiększyć Twoją szansę na wygranie aukcji. W przypadku, kiedy najwyższą kwotę poda dwóch licytujących, wygrywa ten, kto zrobił to pierwszy. Dlatego też dobrym zabiegiem będzie podawanie coraz wyższych kwot, powiększonych o niewielkość wartość groszową. 

3. Pilnuj terminu
Nic tak nie motywuje do obserwowania aukcji, jak zbliżający się termin jej zakończenia. Możesz wówczas śmiało dołączyć do licytacji, zwiększając swoją szansę na zwycięstwo. Zwróć też uwagę na godzinę zakończenia. Dobrym sposobem na dość pewny zakup, jest wybieranie aukcji, które kończą się w dość nietypowych godzinach, np, wcześnie rano lub późno w nocy. Niewielkie poświęcenie, jakim się wykażemy wstając skoro świt w dzień weekendowy może poskutkować naprawdę udanym zakupem.

4. Bądź uczciwy
Nie kupuj przedmiotów poza aukcjami. Takie rzeczy są możliwe, ale w przypadku takiego postępowania, serwis nie bierze odpowiedzialności za realizację zamówienia. Pamiętaj, że w wyniku wielu nieprawidłowych działań, Twoje konto może zostać zablokowane.

5. Może kup teraz?
Jeśli naprawdę Ci na czymś zależy, albo chcesz ominąć licytację, dobrą opcją jest kliknięcie opcji "kup teraz". Dzięki temu transakcja nie będzie jakoś specjalnie emocjonująca, ale Ty będziesz miał pewność, że przedmiot, którego potrzebujesz na pewno do ciebie trafi. Jednak nie wszystkie aukcje taką opcję mają. Wówczas zostaje nam śledzenie aukcji i liczenie na odrobinę szczęścia.

Dodaj komentarz

Porada 5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 104
facebook unlike 1

Czy inspiracja 5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 5 najlepszych sposobów na wygranie aukcji na Allegro? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jędrzej Sikorski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawa porada

Teresa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fajny poradnik następnym razem wypróbuje może uda mi się wygrać aukcje

Janek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja nigdy nie brałem udziału w licytacji tylko zawsze wybierałem opcje kup teraz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
coś w tym jest
Mamy nadzieję porada Jak prawidłowo wyczyścić klawiaturę?...
proste i banalne
Ciekawe rozwiązanie, na pewno wypróbuję