Najlepsze Porady TechnologieAdapter zamiast fotelika Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Adapter zamiast fotelika

Adapter zamiast fotelika Adapter zamiast fotelika

Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa dziecku podczas podróży samochodem jest obowiązkiem każdego kierowcy oraz rodzica. Świadomość zagrożeń jakie wynikają z nieprawidłowego zabezpieczenia dzieci pozwala uniknąć niebezpieczeństwa podczas jazdy. Pociechę można uchronić przed obrażeniami nie tylko za pomocą fotelików. Technologia w tej kwestii znacznie rozwinęła się w ostatnich latach i obecnie dostępne są nowoczesne urządzenia takie jak Smart Kid Belt, które sprawiają, że dziecko będzie bezpieczne nie tylko w samochodzie rodzica, ale również podczas podróży taksówką czy autokarem. 


Smart Kid Belt to urządzenie podtrzymujące przeznaczone dla starszych dzieci w wieku 5-12 lat, które ważą od 15 do 36 kg. Jest to bezpieczna i w pełni akceptowana przez prawo alternatywa dla fotelików samochodowych i podkładek, której ogromna zaletą jest możliwość stosowania w każdego rodzaju pojazdach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, czyli także w autobusach, samochodach z wypożyczalni czy w taksówkach. Zobacz: Adapter zamiast fotelika

Adapter Smart Kid Belt poprawia ułożenie pasa obojczykowego i biodrowego, dzięki czemu leżą one odpowiednio dostosowane do wzrostu dziecka. Tym samym są w stanie lepiej ochronić dziecko podczas nagłego hamowania czy kolizji. To niewielkich rozmiarów urządzenie można nosić zawsze przy sobie, ponieważ łatwo zmieści się w plecaku czy w torebce. Montaż jest niezwykle prosty i nie trzeba martwić się, czy urządzenie będzie pasowało do modelu pojazdu. Cena adapteru jest niska, dzięki czemu dopasowana jest na każdą kieszeń. 

Dzięki Smart Kid Belt można bezpiecznie posadzić trójkę dzieci na tylnej kanapie samochodu. W przypadku fotelików czy podkładek jest to niemożliwe, ponieważ w większości modeli pojazdów mieszczą się tylko dwa egzemplarze. Oznacza to, że trzecie, najstarsze dziecko musi podróżować przypięte jedynie pasami bezpieczeństwa. Jeszcze do niedawna wielu rodziców musiało pogodzić się z taka sytuacją. Obecnie, dzięki adapterowi Smart Kid Belt można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo trzeciego dziecka, dostosowując pasy do jego wzrostu. 

Smart KId Belt, podobnie jak wszystkie foteliki i podkładki sprzedawane na rynku europejskim posiada certyfikat ECE 4404. Urządzenie jest zgodne z przepisami o Ruchu Drogowym, dlatego rodzic nie dostanie za niego mandatu. To jednak nie kwestia uniknięcia kary finansowej jest w tym przypadku najważniejsza, ale bezpieczeństwo dziecka. Producent potwierdza na swojej stronie internetowej, że urządzenie pomyślnie przechodzi testy zderzeniowe z udziałem manekina o różnej masie, mieszczącej się w kategorii wagowej 15-36 kg. Dzięki temu może stanowić bezpieczną i znacznie tańszą alternatywę dla fotelików samochodowych oraz innych urządzeń 

Dodaj komentarz

Ewa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobre rozwiązanie, i fajnie że ktoś wpadł na taki pomysł.

~addor
Dodano:
0
0

mam uzywam !! sprawdza sie

~Anonim totalny
Dodano:
0
0

mam to - jest OK - mało miejsca zajmuje

Arrturo
Dodano:
1
0

Bardzo fajne rozwiązanie !


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Ja od lat w swojej drukarce korzystam z tańszych zamienników,...
To prawda najlepsze byłby magnetyczne
porada: Jak blogować?
Zaczynam blogować i takie rady są bardzo przydatne.
Polecam maszyny cukiernicze firmy Hasborg. Nie zawiodłam się!