Najlepsze Porady TechnologieCo robić gdy laptop się przegrzewa? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Co robić gdy laptop się przegrzewa?

Co robić gdy laptop się przegrzewa? Laptop

Obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Dzięki łączności z internetem możemy posiadać w domu najlepsze źródło informacji, komunikować się z osobami nawet z drugiego końca świata czy dostarczyć sobie codziennej rozrywki. Dla wielu osób komputer jest także narzędziem pracy. Największa część populacji korzysta obecnie z ich przenośnych wersji, czyli laptopów. Z czasem jednak zaczynają one pracować coraz wolniej, wydają niepokojące odgłosy, a nawet potrafią samoczynnie się wyłączyć. Sytuacje te mogą świadczyć o tym, że sprzęt się przegrzewa. Co robić, aby temu zapobiec?


Dlaczego laptopy się przegrzewają?

Laptop to zazwyczaj cienkie i niewielkie urządzenie, a co za tym idzie posiada małą ilość miejsca na podzespoły. Mimo to, urządzenia te szybko zaczęły dorównywać możliwościami komputerom stacjonarnym. Intensywne korzystanie z komputera oraz inne czynniki mogą szybko podnieść temperaturą wewnątrz urządzenia, osłabiając i spowalniając jego działanie. Aby zapobiec awarii, w laptopach zostały zamontowane systemy, które pozwalają schłodzić urządzenie. 

Jak rozpoznać, że laptop się przegrzewa?

Wyczuwalna ciepłota obudowy urządzenia to tylko jeden z objawów, które wskazują na to, że laptop ulega przegrzaniu. W wielu przypadkach usłyszymy także głośniejszą pracę wentylatora. Uruchamianie aplikacji komputerowych, wczytywanie stron internetowych - to wszystko potrwa dłużej niż zwykle. System może się zawiesić, a w niektórych sytuacjach nawet całkowicie wyłączyć. Jeśli to jednorazowy problem, nie powinniśmy wpadać w panikę. Jeśli jednak sytuacje takie zdarzają się częściej, warto poszukać odpowiednich rozwiązań, które temu zapobiegną. 

Jak zapobiec przegrzewaniu laptopa?

Najczęstszym powodem, dla którego system chłodzący nie pracuje jak należy, jest jego zablokowanie. Otwory, przez które transportowane jest powietrze nie mogą być zatkane, dlatego nie zaleca się trzymania laptopa na kolanach lub innych miękkich powierzchniach, jak łóżko czy kanapa. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie urządzenia na biurku, stole lub podkładce. Eksploatowane części w laptopie wraz z czasem obniżają swoją sprawność. Do urządzenia przedostaje się często kurz, pyłki czy jedzenie, zużywa się też pasta termoprzewodząca. W takim wypadku wystarczy oddanie laptopa na przegląd i jego przeczyszczenie. Możemy też sami spróbować wyczyścić wiatrak, jeśli zalega w nim kurz przy pomocy sprężonego powietrza. Nie trzeba do tego celu rozkręcać obudowy. Warto również dbać o laptop profilaktyczne. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnej podkładki chłodzącej, na której ustawia się sprzęt. W sklepach z elektroniką znajdziemy wiele modeli, które można dopasować zarówno do swoich potrzeb, jak i do komputera.

Dodaj komentarz

Porada Co robić gdy laptop się przegrzewa?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 120
facebook unlike 1

Mamy nadzieję opis porady Co robić gdy laptop się przegrzewa? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co robić gdy laptop się przegrzewa?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Aleksander Zakrzewski
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada

Filip
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dobrym rozwiązaniem jest też podkładka chłodząca pod laptopa.

Paweł
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

To proste oczyszczenie z kurzy i wymiana pasty termoprzewodzącej.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
ciekawe może i tak...
Liczymy,że opis porady Jak pobrać film z youtube? pomogła Ci...
porada dość ciekawa
ciekawa porada