Najlepsze Porady TechnologieCzy fotelik po wypadku można naprawić? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Czy fotelik po wypadku można naprawić?

Czy fotelik po wypadku można naprawić?

Stłuczki i kolizje mogą przytrafić się każdemu, dlatego wożąc w samochodzie małe dziecko umieszczamy je w foteliku, który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo. Co zrobić jednak w przypadku, gdy fotelik ulegnie uszkodzeniu? Gdzie można go w takiej sytuacji naprawić? I czy to prawda, że po wypadku zawsze trzeba kupić nowy fotelik? 

Foteliki mogą ulegać różnym uszkodzeniom. Czasem nawet podczas zdejmowania tapicerki można uszkodzić drobną część. W takiej sytuacji można zwrócić się do serwisu gwarancyjnego. Jeśli jednak uszkodzenie nastąpiło na wskutek wypadku samochodowego, należy bezwzględnie zutylizować go i zakupić nowy. Powypadkowy fotelik traci swoje właściwości ochronne i może dłużej sprawować swojej funkcji. Wymiany powinniśmy dokonać nawet wtedy, gdy w trakcie wypadku dziecko nie siedziało wewnątrz fotelika. 

Podczas wypadku w foteliku samochodowym powstają mikrouszkodzenia, które znacznie osłabiają konstrukcję. Zazwyczaj nie widać ich gołym okiem. Potrzebna jest kosztowna ekspertyza, która potwierdziłaby lub wykluczyła uszkodzenie, jednak jest ona nieopłacalna. Jeśli zdecydujemy się go stosować w dalszym ciągu, narazimy tym samym życie dziecka sprawdzając, czy fotelik będzie w stanie wytrzymać drugi wypadek. Fotelika takiego nie oddamy też do naprawy. bo żaden serwis nie będzie w stanie poradzić sobie z naprawieniem uszkodzeń konstrukcyjnych. Pozostaje więc tylko w bezpieczny sposób pozbyć się fotelika. Niektórzy zalecają, aby przed wyrzuceniem go na śmietnik przeciąć pasy, tak aby przypadkowy znalazca nie wprowadził go ponownie do obiegu.

Ponieważ zakup nowego fotelika wiąże się zazwyczaj z dużym kosztem, zaleca się jego ubezpieczenie. Wystarczy zakupić odpowiednią polisę, na podstawie której ubezpieczyciel zwróci określoną kwotę za uszkodzony fotelik. Warto także wiedzieć, że niektórzy producenci oferują w ramach gwarancji wymianę powypadkowego fotelika na nowy. Z pewnością warto więc rozważyć zakup fotelika jednej z takiej marek, aby uniknąć w przyszłości dodatkowych kosztów związanych z wymianą. 


 

Dodaj komentarz

Porada Czy fotelik po wypadku można naprawić?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 81
facebook unlike 1

Mamy nadzieję opis porady Czy fotelik po wypadku można naprawić? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Czy fotelik po wypadku można naprawić?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Mieszko Wróbel
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne

Amadeusz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiadomo że po wypadku fotelik trzeba wyrzucić na śmieci


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
proste i banalne
porada dość ciekawa
proste i banalne
Liczymy,że inspiracja Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie?...