Najlepsze Porady TechnologieGdzie lepiej nie trzymać telefonu? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Gdzie lepiej nie trzymać telefonu?

Gdzie lepiej nie trzymać telefonu? Gdzie nie trzymać telefonu?

Obecnie mało kto jest w stanie wyobrazić sobie życie bez telefonu. Dzięki temu urządzeniu możemy być w stałym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, a także korzystać z wielu innych funkcji na które pozwalają nam obecnie smartfony. Dzięki temu, że przy pomocy jednego urządzenia jesteśmy w stanie komunikować się, przeglądać Internet, słuchać muzyki czy robić zdjęcia, mało kto rozstaje się ze swoim telefonem. Oprócz tego często trzymamy go w miejscach, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, których nawyków lepiej unikać.


Trzymanie telefonu w pobliżu łóżka
Kładąc się spać wielu z nas odstawia telefon w pobliżu łóżka czy nawet kładzie go pod poduszką. Niestety w ten sposób możemy pogorszyć jakość naszego snu. Mając telefon na wyciągnięcie ręki, często korzystamy z niego tuż przed zaśnięciem. Niestety, światło ekranu powoduje mniejsze wydzielane melatoniny, która odpowiada za to, aby sen był prawidłowy. Korzystanie z telefonu przed pójściem spać może skutkować także bólami głowy, zmęczeniem i rozdrażnieniem. Dodatkowo, mając telefon w tak bliskiej odległość możemy zawsze zostać wybudzeni przez dzwonek lub wibrację, przerywając tym samym cykl snu.

Dotykanie telefonem twarzy
Często wielu z nas podczas rozmowy przykłada telefon do twarzy. Niestety, trzeba mieć na uwadze, że urządzenie to jest ogromnym siedliskiem bakterii. Korzystając z niego na co dzień nie zawsze dbamy o higienę rąk, kładziemy go w różnych miejscach publicznych, na przykład na stołach, gdzie może znajdować się mnóstwo zarazków. Tym samym, dociskając telefon do twarzy możemy pogorszyć stan cery, a nawet nabawić się problemów laryngologicznych jeśli będziemy trzymać telefon bardzo blisko ucha. Najbezpieczniej według ekspertów jest zachować około centymetr odległości od twarzy.

Trzymanie telefonu zbyt blisko oczu
Niezachowanie bezpiecznego odstępu od narządu wzroku również może skutkować problemami ze śluzówką oczu, która ulega przez to wysuszeniu. Dodatkowo, wpatrując się w mały ekran musimy często wytężać wzrok, przez co rzadziej mrugamy i gałka oczna staje się nieodpowiednio nawilżona. Wiele osób uskarża się na uczucie piasku w oczach oraz pieczenie - co jest spowodowane właśnie nadmierną suchością oczu. Należy więc robić częste przerwy podczas korzystania z urządzenia i wykonywać proste ćwiczenia mięśni oczu. Jeśli uczucie suchości nie minie, trzeba zastosować krople nawilżające do oczu. Warto mieć również na uwadze, że częste korzystanie ze smartfonu może prowadzić do krótkowzroczności, dlatego nie warto sięgać po niego w każdej wolnej chwili.

Dobre nawyki
Smartfony mogą powodować również duży stres, co ma związek z oczekiwaniem na wiadomości i powiadomienia. Z tego względu warto wyłączać go na noc, aby nie kusiło nas po niego sięgnąć w ciągu nocy. Należy również uważać na to, aby nie prowadzić zbyt długich rozmów telefonicznych. Jeśli już jednak będzie to konieczne, warto przekładać urządzenie od jednego ucha na drugie.

Dodaj komentarz

Porada Gdzie lepiej nie trzymać telefonu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 146
facebook unlike 1

Czy nasza porada Gdzie lepiej nie trzymać telefonu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Gdzie lepiej nie trzymać telefonu?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Maks Majewski
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada

~Jan
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Lepiej napiszcie gdzie trzymać telefon komórkowy na co dzień.

~Grzegorz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Smartfony pełnią co raz więcej funkcji i ułatwiają nam życie zadbajmy również o jego ochronę prze różnymi atakami.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Mamy nadzieję opis porady Jak interpretować wiersz? pomogła Ci...
Mamy nadzieję porada Jakie bity do wkrętarki sprawdzą się...
proste i banalne
Mamy nadzieję opis porady Jak zrobić zrzut ekranu? przydała Ci...