Najlepsze Porady TechnologieGdzie nie trzymać telefonu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Gdzie nie trzymać telefonu?

Gdzie nie trzymać telefonu? Telefon

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. To nie tylko najbardziej funkcjonalne źródło komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, ale również gadżet pomagający w zdobywaniu aktualnych informacji o świecie, jak i zapewniający rozrywkę. Niektórym osobom trudno jest rozstać się z telefonem, chociaż na chwilę — dodatkowo trzymamy go w miejscach, które nie tylko mogą być szkodliwe dla samopoczucia, ale również zdrowia. Podpowiemy Ci, jakich nawyków unikać, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.


1. Telefon w łóżku
Przed pójściem spać odkładasz telefon niedaleko łóżka lub blisko poduszki? Przeglądanie telefonu w nocy powoduje, że jesteśmy narażeni na nieustanną ekspozycję światła sztucznego, co zmniejsza wydzielanie przez organizm melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy sen. Co więcej, takie zachowanie może doprowadzić do bólów głowy, rozdrażnienia i zmęczenia następnego dnia.

2. Telefon przy głowie
Telefon towarzyszy nam praktycznie przez cały czas. Prowadząc rozmowę, przenosimy drobnoustroje zwłaszcza w okolicy uszu — jeśli przed czynnością rozmowy nie umyjemy rąk, doprowadzi to do roznoszenia zarazków. Zaleca się, aby podczas rozmowy, telefon był trzymany centymetr od głowy.

3. Telefon w przedniej kieszeni
Pomimo tego, że przednia kieszeń spodni jest poręcznym miejscem pozwalającym na schowanie telefonu, to jednak generuje duże ryzyko — szczególnie w przypadku mężczyzn, którym grozi bezpłodność. Plemniki, które były poddawane długotrwałemu oddziaływaniu fal elektromagnetycznych, są osłabione, dlatego lepiej nosi telefon w plecaku lub torbie.

4. Telefon przy twarzy
Jeśli trzymasz telefon zbyt blisko oczu, nie tylko doprowadzasz do wysuszenia śluzówki, ale również wytężasz wzrok, wpatrując się w mały ekran. Wpatrując się przez dłuższy czas w telefon, rób częste przerwy oraz wprowadź proste ćwiczenia oczu.

Dodaj komentarz

Porada Gdzie nie trzymać telefonu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 684
facebook unlike 1

Liczymy,że opis porady Gdzie nie trzymać telefonu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Gdzie nie trzymać telefonu?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Grzegorz Wilk
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne

Bogna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jak śpię to zawsze telefon leży gdzieś obok mnie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Często denerwują mnie wyskakujące reklamy...
Teraz w razie czego będę wiedział jak się zachować gdy bedzie...
hmmm ciekawe
Liczymy,że inspiracja Na czym polega waporyzacja? przydała Ci...