Najlepsze Porady TechnologieJak ćwiczyć pamięć? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak ćwiczyć pamięć?

Jak ćwiczyć pamięć? © PxHere

Problemy z pamiecią nie zdarzają sie wyłącznie osobom starszym. Pamięć po prostu trzeba ćwiczyć. Czasami mamy tyle na głowie, że nasz umysł jest przeciążony i nie pamięta już rzeczy, które uważa za mniej ważne. Niestety my tylko z tego powodu się denerwujemy, bo mieliśmy iść na spotkanie, kupić coś, co nam potrzebne lub też wykonać jakąś czynność. Jak ćwiczyć pamięć, by do tego nie doprowadzić?


Krzyżówki i gry planszowe

Na kłopoty z pamięcią pomogą szarady. Rozwiązywanie zwykłych krzyżówek oraz quizów i zagadek logicznych jest dobrym rozwiązaniem jeśli mamy problemy z pamięcią. Sprawiają one bowiem, że pobudzamy myślenie i zdecydowanie szybciej możemy sobie przypomnieć jakieś słowo czy ćwiczymy skojarzenia. Co więcej doskonałym ćwiczeniem jest też granie we wszelakiego rodzaju gry planszowe, scrabble czy kalambury które nie tylko będą ćwiczyć pamięć, ale również pozwolą nam się rozerwać i zrelaksować. To dzięki nim możemy świetnie spędzić czas z rodziną lub znajomymi.

Pomóż sobie dietą

Orzechy, pestki, suszone owoce, zdrowe oleje- to wszystko wspomaga pamięć. Wprowadź do swojej diety więcej produktów z magnezem, potasem, żelazem. Staraj się jeść duże porce warzyw oraz owoców. Może to w Twojej diecie tkwi również problem. Za duże spożycie węglowodanów, a w szczególności tych zawierających gluten powoduje, że jesteśmy bardziej ospali i zdekoncentrowani. Nie zaszkodzi Ci też częstsze wietrzenie pokoju czy miejsca pracy albo wieczorne spacery. Dotleń się i przez to myśl trzeźwiej. 

Dodaj komentarz

Porada Jak ćwiczyć pamięć?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 246
facebook unlike 1

Liczymy,że porada Jak ćwiczyć pamięć? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak ćwiczyć pamięć?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Rafał Szulc
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Dominika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Najlepsze są gry planszowe, w weekendy ze znajomymi lubi grać w logiczne gry , przy których spędzamy miło czas.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Liczymy,że opis porady Gdzie nie trzymać telefonu? przydała Ci...
9 porad które warto przeszczekać aby uchronić nasz komputer...
Liczymy,że inspiracja Jakie są najczęstsze awarie drukarek?...
Czy porada Co to jest Internet security ? pomogła Ci się ?...