09.02.2024

Jak działają maszyny pakujące?

Jak działają maszyny pakujące?

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Krzysztof Szymański
Krzysztof jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, zajmującym się tematyką psychologii i rozwoju osobistego. Jego artykuły zawierają praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie ze stresem, budowania pewności siebie oraz osiągania sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
Udostępnij

Wykorzystanie maszyn pakujących do usprawnienia procesu produkcji poprzez umożliwienie spakowania dużej ilości towarów w krótkim czasie stanowi rozwiązanie praktykowane na dużą skalę w branży spożywczej oraz w przemyśle ciężkim. Dlatego też firma LS Tech specjalizuje się właśnie w dostarczaniu tego rodzaju urządzeń stosowanych do pakowania produktów powstających w ramach obu tych branż. Wydajność i prędkość pakowania sprzętów jest wysoka - można ocenić ją na maksymalnie 20 worków na minutę w przypadku towarów sypkich (jednakże na tę kwestię wpływają różne czynniki, przede wszystkim rodzaj produktów i ich ilość przypadająca na jedno opakowanie). Jakie maszyny znajdują się w ofercie firmy produkującej maszyny pakujące LS Tech i jak one działają? Dowiecie się tego podczas lektury niniejszego artykułu.


Różne maszyny pakujące

Podstawowe rozróżnienie na dwa rodzaje maszyn dotyczy branż, w jakich są wykorzystywane. Producent maszyn pakujących LS Tech ma do zaproponowania inne urządzenia stosowane w przemyśle ciężkim (między innymi: LS P500, LS P400 oraz LS P300), a jeszcze inne dedykowane branży spożywczej (do produktów sypkich: pionowe maszyny pakujące INOX LS P500, LS P300 oraz LS P200; do pakowania produktów płynnych i półpłynnych może służyć na przykład automat pakujący do kubków KL-1/3).

Zasada działania maszyn pakujących

Różne maszyny pakujące mogą działać inaczej w zależności od wybranego modelu. Podstawową zasadę ich działania przedstawiamy na przykładzie pionowych maszyn pakujących serii LS P500, które powstały specjalnie z myślą o przemyśle ciężkim. Są w stanie zapakować różnego rodzaju sypkie produkty, jak choćby nasiona, pellet czy kora ogrodowa. Na początku urządzenie to musi wykonać opakowanie z folii, które następnie jest formowane w worek i zgrzewane. Jeśli worek zostanie już wykonany, do środka dozowana jest określona porcja towaru. Rozmiary opakowań i ilość znajdującego się w nich towaru mogą być różne.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności