Jak działają maszyny pakujące?

Wykorzystanie maszyn pakujących do usprawnienia procesu produkcji poprzez umożliwienie spakowania dużej ilości towarów w krótkim czasie stanowi rozwiązanie praktykowane na dużą skalę w branży spożywczej oraz w przemyśle ciężkim. Dlatego też firma LS Tech specjalizuje się właśnie w dostarczaniu tego rodzaju urządzeń stosowanych do pakowania produktów powstających w ramach obu tych branż. Wydajność i prędkość pakowania sprzętów jest wysoka - można ocenić ją na maksymalnie 20 worków na minutę w przypadku towarów sypkich (jednakże na tę kwestię wpływają różne czynniki, przede wszystkim rodzaj produktów i ich ilość przypadająca na jedno opakowanie). Jakie maszyny znajdują się w ofercie firmy produkującej maszyny pakujące LS Tech i jak one działają? Dowiecie się tego podczas lektury niniejszego artykułu.
Różne maszyny pakujące
Podstawowe rozróżnienie na dwa rodzaje maszyn dotyczy branż, w jakich są wykorzystywane. Producent maszyn pakujących LS Tech ma do zaproponowania inne urządzenia stosowane w przemyśle ciężkim (między innymi: LS P500, LS P400 oraz LS P300), a jeszcze inne dedykowane branży spożywczej (do produktów sypkich: pionowe maszyny pakujące INOX LS P500, LS P300 oraz LS P200; do pakowania produktów płynnych i półpłynnych może służyć na przykład automat pakujący do kubków KL-1/3).
Zasada działania maszyn pakujących
Różne maszyny pakujące mogą działać inaczej w zależności od wybranego modelu. Podstawową zasadę ich działania przedstawiamy na przykładzie pionowych maszyn pakujących serii LS P500, które powstały specjalnie z myślą o przemyśle ciężkim. Są w stanie zapakować różnego rodzaju sypkie produkty, jak choćby nasiona, pellet czy kora ogrodowa. Na początku urządzenie to musi wykonać opakowanie z folii, które następnie jest formowane w worek i zgrzewane. Jeśli worek zostanie już wykonany, do środka dozowana jest określona porcja towaru. Rozmiary opakowań i ilość znajdującego się w nich towaru mogą być różne.
Dodaj komentarz