Najlepsze Porady TechnologieJak efektywnie się uczyć? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak efektywnie się uczyć?

Jak efektywnie się uczyć? © pixabay.com

Ponoć uczymy się przez całe życie. Najpierw w szkole, potem na studiach. Robimy kursy, bierzemy udział w szkoleniach i tak bez końca. Czasami jednak wiedza nie chce nam wchodzić do głowy. Ciężko jest ją przyswoić i zapamiętać najważniejsze rzeczy. Jakie są sprawdzone sposoby na efektywną naukę?

 

 


Najlepsze warunki do nauki

Zadbaj o odpowiednie miejsce do nauki. Lampka nie powinna Cię razić, a oświetlenie dobiegać z dobrej strony. Nie bądź przejedzony podczas nauki.Wybierz także czas najlepszy dla Ciebie do uczenia się. Niektórzy wolą robić to po południu, inni wieczorem czy nawet w nocy. Jeśli zaś nie masz wpływu na czas nauki, postaraj się sobie ją jakoś uprzyjemnić. Możesz uczyć się w pokoju leżąc lub jedząc jakąś przekąskę. W tle może lecieć Twoja ulubiona muzyka, jeśli oczywiście Ci to nie przeszkadza w skupieniu się. 

Systematycznie powtarzaj

Pamiętaj również o codziennym powtarzaniu materiału, nawet jeżeli egzamin będzie dopiero za dwa tygodnie. Lepiej spędzić 15 minut dziennie i utrwalić sobie materiał, niż próbować wszystko zrozumieć w ciągu kilku godzin na jeden dzień przed sprawdzianem. Zrób notatki z najważniejszych rzeczy, które pomogą Ci łatwiej zapamiętać dany temat. Jeżeli masz problem z nauką języków obcych, postaraj się cały czas mieć kontakt z obcym językiem. Słuchaj radia, włącz film. Będziesz automatycznie słuchać nowych słów, poznasz lepiej zagraniczny akcent. Wypróbuj metody te przez kilka tygodni, a na pewno zobaczysz postępy.

Dodaj komentarz

Porada Jak efektywnie się uczyć?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 559
facebook unlike 1

Czy porada Jak efektywnie się uczyć? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak efektywnie się uczyć?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Nikodem Marciniak
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

coś w tym jest

Hubert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja tam zawsze do egzaminów uczyłem się dwa dni przed i wszystko zdane.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
Polecam maszyny piekarnicze Hasborg. Mam w swojej cukierni i...
proste i banalne
Automatyzacja produkcji to najlepsza droga do rozwoju biznesu....
Przydatny artykuł