Najlepsze Porady TechnologieJak odpalić diesla na mrozie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak odpalić diesla na mrozie?

Jak odpalić diesla na mrozie? @unsplash

Nie ma chyba nic gorszego od tego uczucia gdy spieszysz się zimą rano do pracy, a Twój samochód nie chce odpalić. Dzieje się tak ponieważ w niskich temperaturach olej napędowy gęstnieje co powoduje wytrącanie się z niego parafiny. Zanieczyszcza ona zbiornik i filtr paliwa, co znacznie utrudnia jego odpalenie lub zatrzymuje podczas jazdy.
Sprawdź jak się przed tym zabezpieczyć lub szybko temu zaradzić.


- jeszcze zanim przyjdzie zima zadbaj o wymianę filtra. Gdy temperatura spada może on zostać zatkany przez wytrącającą się z paliwa parafinę. Zużyty filtr zaburza prace silnika i powoduje wzrost zużycia paliwa. Jeśli sami postanowimy wymieniać filtr, warto pamiętać aby przed odpaleniem zlać go olejem napędowym i odpowietrzyć pompką ręczną
- tak samo ważny jest sprawny akumulator o jego stan też warto zadbać już jesienią. Akumulator na mrozie ma utrudnione zadanie, ponieważ w temperaturze -18 stopni jest w stanie wykorzystać jedynie 46% swojej mocy.
- warto zatankować do pełna aby uniemożliwić parze wodnej osadzanie się na ściankach zbiornika.
- przed nadejściem mrozów warto dolać do paliwa tzw. depresatory, które mają za zadanie zwiększyć jego płynność poprzez obniżenie temperatury przydatności oleju napedowego. Nie należy jednak przetrzymywać ich w niskiej temperaturze, gdyż i one mogą bardzo zgęstnieć w takich warunkach.
- wlot filtra powietrza można podgrzać suszarką.
- pprawdź stan świecy żarowych i wymień jeśli nie działają prawidłowo. Samochód należy odpalić dopiero bo zgaśnięciu kontrolek. Pomóc może również podgrzewanie świec poprzez kilkukrotne przekręcanie kluczyka do połowy. Po 2-3 podgrzaniu, gdy kontrolki zgasną można spróbować odpalić silnik.
- gdy odpalasz silnik wciśnij sprzęgło, wyłącz światła, radio czy ogrzewanie aby zminimalizować pobór prądu.
- jeśli auto odmówi na posłuszeństwa w trakcie jazdy - warto chociaż spróbować dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej i dolać paliwa. Jeśli to nie zadziała, spróbujmy ręcznie dopompować paliwo za pomocą pompki - może nam to pomóc przejechać niewielki odcinek drogi.

Dodaj komentarz

Porada Jak odpalić diesla na mrozie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 178
facebook unlike 1

Czy inspiracja Jak odpalić diesla na mrozie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak odpalić diesla na mrozie?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Hanna Krupa
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Kacper
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zimy są coraz łagodniejsze, ale warto znać kilka trików jak w razie problemów odpalić auto.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
proste i banalne
Fajnie wytłumaczone
Pomocny artykuł
Ciekawa porada