Najlepsze Porady TechnologieJak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie?

Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie? @unsplash

Gdy parkujemy na zewnątrz w mroźną noc, rano zdarzają się kłopoty z otworzeniem drzwi samochodu. Wszystko za sprawą przymarzniętych uszczelek i zamku. Wystarczy marznący deszcz, śnieg, mróz i wielu kierowców ma problem z otworzeniem samochodów. Jak poradzić sobie z zamarzniętymi drzwiami? Zimą co jakiś czas dobrze jest smarować uszczelki samochodu wazeliną techniczną bądź zaopatrzyć się w sztyft lub detergent w sprayu. Mrozu nie unikniemy, ale możemy zapobiec przymarzaniu drzwi samochodu.


co zrobić, jeśli zamarzną drzwi w samochodzie?

Jeśli drzwi w samochodzie przymarzły, w żadnym wypadku nie szarpiemy na siłę za klamkę, bo albo ona odpadnie albo rozerwiemy uszczelki. Najbezpieczniej jest użyć odmrażacza do szyb. Produkt ten można kupić na każdej stacji benzynowej i w sklepie motoryzacyjnym. Jeśli jednak nie mamy odmrażacza i nie możemy go kupić, można spróbować użyć zimowego płynu do spryskiwaczy. Usuwamy śnieg z drzwi i aplikujemy środek, tak by mógł wniknąć w szczelinę, i czekamy kilka minut.

jak otworzyć zamarznięty zamek w drzwiach samochodu?

Często otwieramy auta pilotem, jednak co jeśli tym razem musimy otworzyć auto kluczykiem? Z prostych przyczyn np. rozładuje się akumulator lub po prostu zawiedzie bateria w pilocie. I tym razem nie zadziałamy tutaj siłą. Najbezpieczniejszym sposobem będzie użycie odmrażacza do zamków. Jeśli jednak nie posiadamy tego specyfiku, można awaryjne spróbować odmrażacza do szyb lub podgrzać klucz zapalniczką, szybko włożyć go do zamka i obracać raz w prawo raz w lewo. Bądź zaopatrzyć się w uniwersalny produkt do odmrażania uszczelek i zamków. 

Jeśli nie dysponujemy garażem starajmy się parkować w miejscu, które rano może być oświetlone przez słońce. Pamiętaj by nie używać żadnych ostrych narzędzi do odkucia lodu w drzwiach, bo można uszkodzić uszczelki, lakier samochodu albo zrobić sobie krzywdę.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocny artykuł

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatna porada

~Adam
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Zawsze staram się mieć przy sobie odmrażacz na taką sytuację. Nigdy mnie nie zawiódł.

Porada Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie?
Dodano:
facebook like 251
facebook unlike 1

Czy porada Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Maja Borkowska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Mirosław
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W okresie zimowym zawsze mam przy sobie odmrażacz gdy wybieram się w podróż, wiele razy zaoszczędził mi wiele czasu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
coś w tym jest
Czy porada Co to jest antyspam ? pomogła Ci się ? Może masz...
Ja od lat w swojej drukarce korzystam z tańszych zamienników,...
Przydatne porady