Najlepsze Porady TechnologieJak przyciąć kartę SIM? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak przyciąć kartę SIM?

Jak przyciąć kartę SIM? Jak przyciąć kartę sim?

Jeżeli zmieniłeś w ostatnim czasie telefon lub planujesz to zrobić, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebował do niego karty nano-SIM. Od kilku lat, karty od operatorów dostępne na rynku przystosowane są do różnych rozmiarów slotów. Wielu użytkowników wciąż jednak korzysta z tej samy karty od lat, która nie ma możliwości wyjęcia odpowiedniego rozmiaru. W tej sytuacji można skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza to przycięcie karty u operatora. Taka usługa jest jednak zazwyczaj płatna. Jeśli nie chcemy wiec wydawać pieniędzy lub zależy nam na czasie, możemy kartę przyciąć sami. 


Rozmiary kart SIM
Karty nano-SIM to niemal codzienność w przypadku nowoczesnych smartfonów. Niemal każdy producent decyduje się na taką miniaturyzację, dzięki czemu urządzenie może być lżejsze, cieńsze i posiadać lepsze parametry, dzięki większej ilości wolnego miejsca w obudowie. Karty nano zastępują stosowane jeszcze do niedawna karty micro-SIM, które z kolei wskoczyły na miejsce kart mini-SIM, które stosowane były przez wiele lat. Większość osób to właśnie je uznaje jako standard, choć warto nadmienić, że początkowe karty SIM miały wielkość karty kredytowej. Jeżeli nie wiesz z jakim formatem karty masz do czynienia w przypadku swojego urządzenia, przedstawiamy szczegółowy podział, dzięki któremu łatwiej dobierzesz odpowiedni szablon: 

  • karta SIM - 85,6 x 53,9 mm,
  • karta mini-SIM - 25 x 15 mm,
  • karta micro-SIM - 15 x 12 mm,
  • nano-SIM - 12,3 x 8,8 mm.


Jak przyciąć kartę do rozmiaru nano-SIM?
Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne przycięcie karty, możemy zainwestować w specjalny wykrojnik. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie, choć wymaga dodatkowych kosztów. Taki gadżet możemy nabyć jednak już za kilka złotych, dlatego wychodzi zwykle taniej niż przycięcie u operatora. 
Jeśli zależy nam jednak na czasie i na oszczędności, kartę SIM można przyciąć wyłącznie za pomocą nożyczek lub ostrego nożyka, np. do tapet. Warto jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ łatwo popełnić błąd i obciąć za dużo. W tym celu pomocny będzie szablon, który bez problemu pobierzemy z Internetu. Należy go wydrukować i przykleić do niego kartę z pomocą transparentnej taśmy, ponieważ dzięki temu zabezpieczymy przed przesuwaniem. Należy przygotować również cienkopis lub ołówek, którym zaznaczymy linie wycięć. Pomocna przy tym będzie również linijka. Kiedy już wytniemy kartę zgodnie z szablonem, warto jej krawędzie przytrzeć delikatnie drobnym papierem ściernym - będą gładkie i nieposzarpane.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatna porada

Porada Jak przyciąć kartę SIM?
Dodano:
facebook like 302
facebook unlike 1

Liczymy,że inspiracja Jak przyciąć kartę SIM? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak przyciąć kartę SIM?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Sylwia Czerwińska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

coś w tym jest

Bolek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wymiana kart sim jest darmowa, a każda nowa karta posiada wszystkie rozmiary.

~usemikiliqe
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

http://mewkid.net/when-is-regylia/ - Cialis 20 Mg Tadalafil 20 Mg wjd.xcha.najlepsze-porady.pl.xen.qz http://mewkid.net/when-is-regylia/

Henryk
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Operator powinien za darmo wymienić sima na taki jakiego potrzebujemy


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Aby wyłączyć pliki cookies, możesz postępować zgodnie z...
Picia alkoholu może mieć różne skutki zarówno krótko-, jak i...
Wykrycie raka piersi jest zwykle możliwe poprzez zastosowanie...
w młodości cierpaiałem na afry - pamietam ze za komuny na afry...
porada dość ciekawa
Czy opis porady Co zrobić aby sernik nie opadł? przydała Ci...
ciekawa porada
Muszę poszukać takiego programu dla siebie