Najlepsze Porady TechnologieJak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie?

Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie? @pixabay

Zima zaskoczyła kierowców i na razie nie zamierza odpuścić - minusowe temperatury i ciągle padający śnieg to nie tylko zapowiedź ciężkim warunków do codziennej jazdy, ale również problemów związanych z odpaleniem silnika samochodu, jak i przygotowania samochodu do jazdy, czyli zamarzniętych szyb. Jak szybko i skutecznie odmrozić szyby w samochodzie, aby z rana nie tracić na to zbyt wiele czasu?


Skrobaczka i zmiotka
Zarówno skrobaczka, jak i zmiotka to podstawowe elementy wyposażenia samochodu, które każdy kierowca powinien mieć tuż pod ręką. Koszty zakupu wspomnianych produktów są niewielkie, a potrafią zaoszczędzić nam mnóstwo czasu. Warto wspomnieć, że są to sprzęty specjalnie przeznaczone do oczyszczania szyb - skrobaczką zbierzemy szron, który osiadł na szybach, natomiast zmiotką szybko zmieciemy zalegający na samochodzie śnieg. 

Odmrażacze
Jeżeli potrzebujesz szybko odmrozić szyby w samochodzie, jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest zaopatrzenie się w niezwykle popularne i skuteczne odmrażacze. Ten specjalny płyn szybko rozpuści lód, dzięki czemu trzeba go będzie tylko zebrać z powierzchni szyby. Odmrażacz przyda nam się również, gdy będziemy w konieczności usunięcia lodu z zamka, reflektorów czy nawet otworu baku. 

Ocet z wodą/alkohol z wodą
Jednym z domowych sposobów na usunięcie lodu z szyb jest przygotowanie mikstury octu z wodą w proporcji 3:1 - tak przygotowaną buteleczkę można zawsze wozić ze sobą w samochodzie i skorzystać z niej kiedy zaskoczy nas zima. Taką samą skutecznością odznaczy się stworzenie mikstury w proporcji 2:1 z alkoholu i wody. 

Letnia woda
Jeżeli potrzebujesz szybko rozmrozić szyby w samochodzie możesz polać je letnią wodą - musisz zwrócić uwagę, żeby woda nie była zbyt ciepła, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia szyb. Kiedy polejmy lód wodą, stanie się on przezroczysty i szybko będzie go można usunąć z szyby. 

Karty 
Jeżeli nie masz ani skrobaczki, ani odmrażacza, a zamarzły Ci szyby, musisz użyć swojej wyobraźni i tego co aktualnie masz przy sobie - chyba każdy z nas ma w portfelu karty kredytowe, debetowe, a także karty zniżkowe, dlatego warto wziąć kilka kart do ręki i zacząć skrobać zamarzniętą szybę. Z pewnością będzie to czynność mozolna, jednakże jeżeli nie masz przy sobie innych narzędzi, tylko to Ci pozostało. 

Przykrywaj szyby
Jeżeli z rana chcesz oszczędzić sobie drapania szyb i ich odmrażania, koniecznie przykryj je na noc specjalną matą, dzięki której wyłącznie omieciesz samochód ze śniegu i szybko pozbędziesz się lodu z szyb bocznych. 

Dodaj komentarz

Julka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Patent z kartą brzmi świetnie.

Dominika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zaciekawił mnie sposób z wodą z octem.

Olga
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Zazwyczaj korzystam z klasycznej skrobaczki.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
http://mewkid.net/when-is-regylia/ - Cialis 20 Mg Tadalafil 20...
Warto używać parę haseł do naszych kont niż cały czas to samo.
Dobre porady, jak zmniejszyć zużycie paliwa.
Nie spodziewałam się nawet, że to ma takie zastosowanie.