Najlepsze Porady TechnologieJak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów?

Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów? Samochód

Znalezienie rysy lub nowego zadrapania na samochodzie niejedną osobę może doprowadzić do frustracji — nieważne czy jeździć starszym samochodem, czy modelem z salonu. Chociaż na rynku istnieje dużo preparatów, które reklamują, że pomogą w łatwy sposób usunąć rysy, to tak naprawdę mogą doprowadzić do tego, że Twój samochód będzie wyglądał jeszcze gorzej. Jednym z prostszych i szybszych sposobów, a przede wszystkim skutecznych jest wykorzystanie pasty do zębów — produktu, który każdy z nas ma w domu!


Na samym początku przygotuj najprostszą pastę do zębów oraz miękką i wilgotną szmatkę. Metoda, którą zaraz Ci przedstawimy działa najlepiej, jeśli zadrapania nie dotarły całkowicie do bezbarwnej powłoki lakieru. Jeśli zadrapanie daje się podważyć, to czasami może być ono za duże, aby usunąć je za pomocą pasty do zębów.

Pasta do zębów pomoże Ci zeszlifować nierówną powierzchnię lakieru, jak również uzupełnić po nim lukę. Pamiętaj, żeby powierzchnia wokół lakieru była czysta, ponieważ Twoim celem nie jest wcieranie brudu w lakier oraz lekkomyślne zniszczenie karoserii. Jeżeli na lakierze znajdą się odpryski z innego lakieru — pasta będzie działała jak środek ścierający. Najlepszym sposobem na zaaplikowanie pasty jest nałożenie jej na wilgotną szmatkę oraz energiczne pocieranie nią miejsca, w którym znajduje się zadrapanie lub rysa — używaj małych, a zarazem kolistych ruchów.

Wspomniane właściwości pasty działają również na innych delikatnych powierzchniach, np.: płytach CD lub DVD. Pasta do zębów jest powszechnie znanym środkiem przeznaczonym do szlifowania — usuwa niedoskonałości i wygładza powierzchnię.

Skąd będziesz wiedzieć, czy wybrałaś odpowiednią pastę? Najlepiej zadziała pasta wybielająca — zawiera ona ledwie zauważalne cząsteczki ścierające. Warto pamiętać, że wcierając pastę do zębów w lakier samochodu, usuwamy cienkie warstwy powłoki lakieru, co pozostawia samochód bez skazy.

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatne porady

~Rafał
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Bardzo pomocny artykuł

Porada Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów?
Dodano:
facebook like 629
facebook unlike 1

Czy porada Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Robert Majewski
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

coś w tym jest

Diego
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ja bym nie usuwał rys pastą do zębów, żeby jeszcze bardziej nie porysować


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
proste i banalne
proste i banalne
Od dawna zastanawiam się nad zamontowaniem kamer.
ciekawa porada