Najlepsze Porady TechnologieJak walczyć z uzależnieniem od Internetu? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?

Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu? Uzależnienie od Internetu

W sieci można obecnie robić niemal wszystko. Internet stał się narzędziem do komunikacji z innymi, dokonywania zakupów oraz rozrywki. Jego szerokie możliwości są jednak coraz częściej przyczyną uzależnienia nawet u kilkuletnich dzieci. Uzależnienie od Internetu może mieć tak samo destrukcyjny wpływ na życie, jak każde inne, dlatego warto odpowiednio wcześnie je rozpoznać i podjąć właściwe kroki. 


Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu?

Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu? 
Z Internetu korzysta ogromny procent społeczeństwa. Niemal codziennie sprawdzamy pocztę, media społecznościowe, gramy w gry oraz oglądamy materiały wideo. Kiedy jednak korzystanie z sieci można uznać za racjonalne, a kiedy powinniśmy poczuć się zaalarmowani? Przede wszystkim pierwszym sygnałem, który świadczy o uzależnieniu to silne pragnienie sięgnięcia po telefon, laptop lub inne urządzenie podłączone do sieci. Jeśli co chwilę odświeżasz pocztę lub media społecznościowe, czujesz potrzebę włączenia przeglądarki lub uruchomienia gry on-line, jest to objaw uzależnienia. Kolejnym z nich jest występowanie tzw. zespołu abstynencyjnego, czyli złego samopoczucia lub niepokoju wywołanego brakiem dostępu do Internetu. W przypadku każdego rodzaju uzależnień występuje również utrata dotychczasowych zainteresowań. Jeśli rezygnujesz ze spotkania ze znajomymi, wyjścia na rower lub przeczytania książki na rzecz korzystania z sieci, jest to wyraźny znak, że uzależnienie jest już w zaawansowanej fazie. 

Jak leczyć uzależnienie od Internetu?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku uzależnienia od Internetu będzie udanie się do specjalisty - psychologa lub psychoterapeuty. Warto pomyśleć o tym choćby w celu odpowiedniego zdiagnozowania problemu. Często zdarza się na przykład, że rodzice zbyt krytycznie podchodzą do korzystania z Internetu przez swoje dzieci, dlatego dobrym pomysłem będzie skonsultowanie obaw ze specjalistą. Jeśli potwierdzi problem, warto rozpocząć regularną terapię. Nie należy pod żadnym pozorem odcinać osoby uzależnionej od sieci. Może to wywołać agresję oraz cały szereg innych zaburzeń emocjonalnych. W terapii pomoże jednak kontrolowanie czasu, jaki osoba uzależniona spędza przy komputerze. W tym celu warto umieścić komputer w miejscu dostępnym także dla innych osób, na przykład w salonie. Zapobiegnie to również izolacji społecznej. Jeżeli problem dotyczy ciebie, musisz wykazać się samokontrolą lub poprosić bliską osobę o pomoc. Starajcie się wspólnie spędzać czas, najlepiej w aktywny sposób, na przykład na basenie lub siłowni. Nie tylko odciążysz swój umysł, ale również zadbasz o kondycje fizyczną - w końcu osoby uzależnione od Internetu niejednokrotnie mają problemy z wagą.

Dodaj komentarz

Porada Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 275
facebook unlike 1

Liczymy,że inspiracja Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Filip Jaworski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

coś w tym jest

Dominik
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W obecnych czasach uzależnienie o internetu jest bardzo poważnym problemem


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Mamy nadzieję inspiracja Jak wybrać dobrą myszkę do komputera?...
Czy porada Jak usunąć rysy na samochodzie pastą do zębów?...
Dzięki bo nie miałem pojęcia jak włączyć tego flasha
coś w tym jest