Najlepsze Porady TechnologieJak wybrać dobrą myszkę do komputera? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak wybrać dobrą myszkę do komputera?

Jak wybrać dobrą myszkę do komputera?

Do komputera można podłączyć sporo akcesoriów pomagających w pracy lub poprawiających wrażenia z gry. Są to jednak urządzenia opcjonalne, bez których używanie PC wcale nie musi być gorsze. Co w takim razie jest raczej wymagane? Klawiatura i mysz. I chociaż każdy z tych sprzętów jest w stanie w pewnym stopniu zastąpić drugi, obsługa komputera bez obu z nich jest bardzo trudna. Rodzajów myszy na rynku jest całkiem sporo i można podzielić je na przynajmniej kilka kategorii pod względem przeznaczenia. Jak wybrać odpowiednią?


Jak wybrać mysz dla gracza?

Myszka gamingowa to najważniejsze akcesorium w wielu gatunkach gier — przede wszystkim FPS i RTS. Dobra mysz potrafi zapewnić przewagę nad przeciwnikiem i zdobywać coraz lepszy ranking. W końcu nieraz w strzelankach wybór klasy snajpera wymaga ogromnej precyzji. 

Na co zwrócić uwagę w przypadku myszy gamingowych? Przede wszystkim ważny jest dobry sensor. Raczej powinno się wybierać myszy laserowe, jednak przy ograniczonym budżecie sprawdzony sensor optyczny też może dać dobre efekty. Kolejna sprawa to rozdzielczość, czyli DPI. Stała się ona w ostatnim czasie tym, czym megapiksele w aparatach telefonów i producenci wrzucają coraz większe wartości, które w praktyce rzadko kiedy będą wykorzystywane. Na co zwracać uwagę w kwestii DPI? Aby mysz oferowała jak najszerszą rozpiętość z możliwością przełączania na wybrane przez nas wartości. Przykładowo grając w CS, wiele profesjonalnych graczy stawia na jak najniższe wartości DPI, zapewniające lepszą precyzję. Kolejną ważną kwestią jest odświeżanie połączenia — oczywiście warto stawiać na jak najniższe wartości gwarantujące częstsze odświeżanie. 

Kupując mysz lepszej klasy, można zwrócić także uwagę na jakość ślizgaczy. Gracze tytułów ze specyficznym sterowaniem (na przykład gier MOBA) mogą pokusić się też o większą liczbę przycisków, ale taki wybór zależy wyłącznie od preferencji danego gracza. 

Jak wybrać mysz do domu?

Będąc raczej osobami spędzającymi na komputerze czas głównie w sieci albo casualowymi graczami, ludzie potrzebują znacznie mniej od myszki niż osoby wykorzystujące ją na co dzień w pracy, albo prawdziwi gamerzy. W takim przypadku znacznie lepszą opcją może okazać się co prawda mniej precyzyjna albo ostatecznie bardziej uniwersalna i niezawodna (chociażby ze względu na powierzchnie, na których działa prawidłowo) mysz z sensorem optycznym. Istotna może być również masa albo kształt, lecz to raczej dodatkowe zalety niż kryteria, na które zwraca się uwagę przy zakupie. 

Kupując mysz na co dzień, warto wybrać sprawdzone marki, w miarę precyzyjny i wytrzymały sprzęt, który nie zrujnuje budżetu i nie przejmować się bardziej niż to potrzebne.

Mysz na kablu czy bezprzewodowa?

Temat przewodu myszki to kwestia dość sporna. Nie da się zaprzeczyć, że brak kabli plątających się na biurku (a także za nim, przy nim, et cetera) to spora wygoda. Podobnie możliwość dogodnej zmiany pozycji przy komputerze i miejsca pracy myszki. I patrząc tylko na to, odpowiedź nasuwa się sama. 

Jednak w tym momencie przychodzą kolejne dwie kwestie. Jedna tyczy się głównie graczy, a jest nią opóźnienie. Wiele tańszych modeli bezprzewodowych faktycznie potrafi sobie radzić dużo gorzej, jednak wybór lepszej klasy sprzętu może zapewnić odpowiednie wartości opóźnień nawet pomimo rezygnacji z połączenia przewodowego. Ciekawą alternatywą są również myszy hybrydowe. 

Czy wybór myszki jest trudny? Ani trochę. Wystarczy minimum wiedzy i umiejętność wyszukiwania najważniejszych danych, aby dobrać sprzęt idealny do oczekiwań.

Tagi

Dodaj komentarz

Porada Jak wybrać dobrą myszkę do komputera?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 235
facebook unlike 1

Mamy nadzieję inspiracja Jak wybrać dobrą myszkę do komputera? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wybrać dobrą myszkę do komputera?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Aleks Adamski
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

porada dość ciekawa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
porada: Płyta wiórowa
Liczymy,że porada Płyta wiórowa przydała Ci się ? Może masz...
Czy opis porady Jak wygląda praca programisty? pomogła Ci się...
coś w tym jest
ciekawa porada