Najlepsze Porady TechnologieJak wysłać paczkę kurierem?

Jak wysłać paczkę kurierem?

Jak wysłać paczkę kurierem?

Każdy z nas korzystał kiedyś z usług kuriera. Jednak zdecydowanie częściej odbieramy od niego paczki niż je wysyłamy. W dobie popularności zakupów przez internet zamawiamy paczki, które szybko dochodzą na nasz adres i możemy się cieszyć nowymi ubraniami czy akcesoriami kupionymi bez wychodzenia z domu. Jednak kiedy chcemy sami wysłać paczkę, sprawa staje się nieco trudniejsza. Jak to zrobić?


Wybierz kuriera

Najpierw wybierz kuriera, z którego usług chcesz skorzystać. Jest ich bardzo dużo. Najpopularniejsze firmy do DHL, Siódemka, UPS i inne. Możesz również skorzystać z usług kuriera Poczty Polskiej. Porównaj ceny i czas dostawy. Najczęściej paczka wysyłana jest w ten sam lub na drugi dzień i szybko trafia do nadawcy. Kiedy wejdziesz na stronę www danego kuriera, znajdziesz o nim informacje i krok po kroku dowiesz jak jak można za jego pośrednictwem wysłać paczkę. Kurier przyjedzie po nią sam albo będziesz musiał ją dostarczyć do najbliższego punktu odbioru przesyłek.

Nadaj paczkę

Wybraną rzecz należy zapakować w kopertę bąbelkową albo pudło. Niektóre firmy życzą sobie zapakowanie przesyłki w dostępne u nich koperty, jednak na pewno zostaniesz o tym poinformowany w momencie zakupu. Teraz musisz przesyłkę zaadresować. Na stronie www kuriera będzie dostępny druk do wypisania. Po prostu napiszesz na nim dane nadawcy, czyli swoje oraz adresata, czyli osoby, do której ma zostać wysłana paczka. Na koniec dostarczysz paczkę do kuriera albo zamówisz go do domu i gotowe. Drogę swojej paczki możesz śledzić przez internet albo otrzymasz powiadomienie sms-em kiedy dostanie dostarczona.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Ja nigdy nie brałem udziału w licytacji tylko zawsze...
Jak odblokować reklamy ?
Bardzo lubię pracować z materiałem jakim jest sklejka gięta,...
Polecam Centrum narzędziowe Mikron. Części zamienne do...