Najlepsze Porady TechnologieJak zmienić wygląd samochodu Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zmienić wygląd samochodu

Jak zmienić wygląd samochodu

Czasy, kiedy jedynymi dostępnymi na ryku częściami tuningu optycznego były ogromne zderzaki i przerysowane spoilery, minęły bezpowrotnie. Tak, jak zmienia się moda odzieżowa, tak też zmieniają się trendy w branży motoryzacyjnej. Wynika to z dwóch rzeczy - powstają coraz nowsze firmy zajmujące się produkcją tuningu, a także zmieniają się gusta samych konsumentów. Tak czy inaczej, wybór tych najlepszych elementów wyposażenia sportowego trzeba dobrze przemyśleć.


Idzie nowe czyli co zamiast wielkich spoilerów?

Miłośnicy tuningu coraz rzadziej decydują się na montaż znanych nam dobrze potężnych spoilerów tylnych. Te elementy zostały wyparte przez znacznie mniejsze i mniej widoczne spoilery w formie lotek, czyli cienkich i odpowiednio wyprofilowanych listewek. Tego typu produkty dopasować można zarówno do samochodów w wersji sedan, jak i hatchback.
Spoilery-lotki instaluje się przy pomocy taśmy dwustronnej, znajdującej się na wewnętrznej części produktu. Za sprawą tego spoilera powietrze opływające karoserię z większą siłą dociśnie tylną oś, dzięki czemu poprawi się przyczepność pojazdu. Co więcej, spoiler ten świetnie sprawdzi się w przypadku samochodu, którego oryginalny wygląd nie jest zbyt sportowy. W ten sposób odświeżysz dotychczasowy wygląd pojazdu poprzez dodanie małego, ale przyciągającego uwagę akcentu.
Wśród nowoczesnych części tuningu optycznego wyróżnić można grupę produktów, które optycznie obniżają wysokość nadwozia. W jej skład wchodzą splitter tuning przedni, dokładki progów, splittery tylne boczne oraz splittery/dokładki/dyfuzory tylne. Każdy z tych elementów może być stosowany oddzielnie, ale zestawione razem stworzą oryginalny i przyciągający spojrzenia tuning optyczny. Producenci bardzo często tworzą taki komplet produktów do konkretnego modelu, dzięki czemu masz możliwość wyboru kilku elementów utrzymanych w tej samej stylistyce.

Popraw aerodynamikę

Splitter przedni jest produktem, który wpłynie na poprawienie aerodynamiki samochodu. Dokłada tego typu sprawi, że powietrze dostające się pod zderzak będzie ze znacznie większą siłą dociskać przednią oś, wzmacniając jednocześnie stabilność i przyczepność. Odczujesz to wyraźnie zwłaszcza podczas przejazdów z większą prędkością. Nowoczesne splittery przednie to nic innego jak dokładki montowane pod zderzakiem, lekko wysunięte przed linię samochodu. Najczęściej występują w różnych formach i wersjach wykończenia powierzchni.
Posiadacze samochodów sportowych chętnie wybierają stylizowane splittery przednie racingowe lub hybrydowe. Cechą charakterystyczną produktów racingowych jest ich konstrukcja. Slittery te montowane są do zderzaka przy pomocy specjalnych wsporników, które są widoczne na nadwoziu i to one nadają całemu tuningowi charakteru. Z kolei w skład splittera hybrydowego wchodzą dwa elementy - płaska większa dokładka i umieszczona bezpośredni na niej druga dokładka, najczęściej mająca inną strukturę powierzchni. To bardzo ciekawy element tuningu optycznego, który naprawdę wyróżni samochód i będzie świetnym rozwiązaniem do wyposażenia pojazdu sportowego.
Pozostałe elementy obniżające nadwozie, dokładki progów i splittery tylne mają raczej estetyczne zastosowanie. Tworzą spójną całość, która w nowoczesny sposób podkreśli charakter samochodu. Bez względu na to, które z nich wybierzesz, z pewnością uda się uzyskać tuning optyczny na miarę potrzeb. Jednym z najbardziej znanych producentów tuningu jest Maxton Design. Firma działa na ryku od wielu lat i tworzy wyposażenie do samochodów kilkudziesięciu marek. Czy do Twojego też? Sprawdź, co znajduje się w bogatej ofercie Maxton Design!

Dodaj komentarz

Porada Jak zmienić wygląd samochodu
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 603
facebook unlike 1

Liczymy,że inspiracja Jak zmienić wygląd samochodu pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zmienić wygląd samochodu? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Kajetan Wysocki
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawa porada

~Wojtek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Polecam sklep Maxton Design mają dobry sprzęt i jakość wykonania jest bardzo dobra.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
coś w tym jest
proste i banalne
Ciekawy materiał. Nie sądziłam, że może mieć tyle zastosowań.
hmmm ciekawe